Kuka osaa kertoa ?

Sain synttärilahaksi työtovereilta rakotulkin ??? Mihin sitä käytetään ?
10110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Turha sitä sulle on kertoa, olet niin tumpelo ettet kuitenkaan osaa käyttää

Äänestä

Osta auto ja kysy sitten.

Äänestä

Hieno lahja, maksaa Biltemassa hieman alle neljä euroa.

Äänestä

Rakotulkki kuulostaa joltain pervolta.

t. nahka-alan käsityöläinen

Äänestä

lippalakin muovilippa ainakin oli aikoinaan tulpan hyvä rakotulkki. Onko kellään enää, tavittisin lainaan, kun tuo mosse polonen ei muuten toimi kun sillä lipalla mitatun välin mukaan.

Äänestä

Oma näkemykseni on, että rakotulkkia tarvitaan homojen tapauksessa, jotka eivät ymmärrä pìllun päälle mitään.

Äänestä

sillä tulkitaan rakoja.

Äänestä
  • Siis niinkuin markkina- ja hajurakoja ?

    Äänestä

Hitto täällä on niin paljon vaivaattomampi kirjoittaa, ku Hikipediassa.

Aivan ku olis lomalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Timo Tumpelo 50 v. kirjoitti:

Sain synttärilahaksi työtovereilta rakotulkin ??? Mihin sitä käytetään ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu