"Crystal love" tappaa!!!

Asunnosta löytyi kaksi huumeisiin kuollutta

http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2012/06/1560174/asunnosta-loytyi-kaksi-huumeisiin-kuollutta

Narkkeja kuolee kuin kärpäsiä!
515277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 51

Vanhimmat

Mitä v*ttua on Crystal love?

Äänestä
  • Crystal on tätä:

    "Kide tai kiteinen kiinteä aine on kiinteä aine, jonka aineosana atomeja, molekyylit, tai ioneja on järjestetty hallittu, toistuvan kuvion mukaisesti ulottuu kaikkien kolmen tilan mitat. Lisäksi niiden mikroskooppinen rakenne, suuret kiteet ovat yleensä tunnistettavissa niiden makroskooppinen geometrinen muoto, joka koostuu tasainen kasvot erityisiä ominaishaju suuntaviivat."

    Ja tosi Love on tätä:

    "Islamin suuntauksessa sufilaisuudessa rakkautta ei pidetä vain Jumalalle kuuluvana jumalallisena piirteenä, vaan se on Jumalan olemuksen ydin. Ishq, rakkaus koskee kaikkea olemassa olevaa. Kun sielu sijaitsee ruumissa, sydämessä asuu sielun lisäksi rakkaus. Rakkaus asettuu kaiken maallisen ja järjellisen yläpuolelle. Todellinen rakkaus kahden ihmisen välillä on tie täydelliseen yhteyteen. Rakastuneet toteuttavat jumalan olemassa oloa maan päällä. Sekä rakastavan että rakastetun taustalla on rakkaus. Rakastava onkin ruh, henki, joka on erotettu rakastetustaan ja joka kaipaa takaisin. Rakastettu on puolestaan jamal, täydellisen kauneuden ilmentymä, joka näyttäytyy rakastavalle kutsuen tämän takaisin alkulähteeseensä. Rakkaus valtaa rakastuneen sydämen tuhoten sieltä kaiken ylimääräisen; vain rakastettu on tärkeä. Kun rakastava on luopunut omasta itsestään hän saavuttaa fanan, tilan, jossa suhteellinen olemassaolon tilalle on astunut täydellinen olemassaolo. Tämän metafyysisen tapahtuman mahdollistamana seuraa tawhid, täydellinen yhteys, tai täydellinen rakkaus."

    Äänestä

´´ Aine sisältää poliisin mukaan ilmeisesti metamfetamiinia sekä kylpysuolaa,´´

pitäisiköhän kylpysuola nyt kieltää!?

Äänestä
  • Ehdottomasti ja kylpyhuoneetkin lukittava.

    Äänestä

  • Tuo kylpysuola on Jenkkilässä erään muuntohuumeen slanginimi eikä se oikeasti tarkoita kylpysuolaa, mutta Suomen junttimedia on taas pihalla asioista. Oikea kylpysuola ei sisällä kyseistä muuntohuumetta, eikä sitä huumetta myöskään käytetä kylpysuolana.

    Äänestä

Kuka v*tun idiootti piikittää kylpysuolaa suoneen?

Äänestä
  • Kuka v*tun idiootti luulee että "kylpysuola" (engl. bathsalt) on oikeasti kylpysuolaa? Se on nimitys joillekin internetissä myytäville kemikaaleille.

    Äänestä

  • Ei ole. kirjoitti:

    Kuka v*tun idiootti luulee että "kylpysuola" (engl. bathsalt) on oikeasti kylpysuolaa? Se on nimitys joillekin internetissä myytäville kemikaaleille.

    Kuka vitun idiootti kirjoittaa JULKISEN TIEDOTUSVÄLINEEN OMINAISUUDESSA että kyseessä on 'kylpysuola'? Mikä helvetti tätä maata vaivaa kun julkisen sanan neuvostokaan ei enää puutu mihinkään? Virheellisestä uutisoinnista tekijät vastuuseen! Päätoimittaja vankilaan jos uutisoinnin faktat ei muuten ala tippuun kohdilleen!

    Äänestä

Joensuussa ei vaan taideta osata valmistaa settiä kunnolla ja tulee sitten näitä hölmöläis kuolemia.

Äänestä
  • Ei taida Joensuu olla ainoa kaupunki jossa huumeenkäyttäjiä kuolee. Vaikka kuinka oikeaoppisesti luulee huumeveikot osaavansa sekoitella mömmöt niin kuitenkin ja usein jonkun kintut oikenee, kaupungista tai kylästä riippumatta.

    Äänestä

  • Kenenkähän ministerin olisi nyt syytä vaatia " Alkolukkoja" kylpyhuoneiden oviin?
    Ettei kukaan päse kännissä hakemaan kylpysuolaa.

    Äänestä

Te ootte ihan pihalla.
Uusinta uutta on syödä korpun kuivia tiskirättejä.

Äänestä
  • myös hiirenpaskoista tulee hyvät vibat,,,,....

    Äänestä

  • t:¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤ kirjoitti:

    myös hiirenpaskoista tulee hyvät vibat,,,,....

    älä puhu paskaaaaa

    Äänestä

Huumeisiin pitääkin kuolla. Jos joku niin v@@@n tyhmä että käyttää....

Äänestä
  • painu vittuun täältä.. entä jos joku sinun omainen sortuu aineisiin? rupeatko pätemään heidän kuolemaansa näin? heitä oli yritetty moneen kertaan auttaa.. mutta riippuvaisuus vei ikävä kyllä voiton..

    Äänestä

Niin ja näitä uusia kemikaaleja tulee kokoajan lisää kun vanhat muuttuu laittomaksi. Eikä uusilla suunta ole ainakaan parempi. Että miettikääpä sitä. Ja kylpysuola sana tulaa lähinnä kemikaalin kristalli olomuodosta. Ei ole siis suolaa.

Äänestä

Miksei hamppunarkit ikinä kuole,mä en ala mitääääh..

Äänestä
  • koska hamppu ei tapa ja on hyötykasvi.

    Äänestä

  • jussi34643y5 kirjoitti:

    koska hamppu ei tapa ja on hyötykasvi.

    Kyllä hamppu tappaa mutta kylläkin syömällä ja pitäisi syödä 35kg että kuolisi ähkyyn

    Äänestä

Joensuuuu Rulez!!!!

Äänestä

Tollot ei se mitään huumetta ole,methiähän se vain

Äänestä

Joensuulaiselle viesti.Juntit kuoloo aikasemmin ja osta mopo pappamallinen sekä työnnä nenä tankkiin ja hengitä kolme kertaa syvään ja ammu ittes.

Äänestä

Mephedroneahan se :P

Äänestä

Surettaako? Minulta ei myötätuntoa heru, he tietävät mitä tekevät!

Äänestä
  • mahdollisimman moni muu narkki kokeilemaan oikein kunnolla.

    Äänestä

  • toinen heistä oli hyvä ystäväni, jolla meni elämä miten meni.. moneen kertaan hän yritti jaksaa.. aivan järkyttävää että suomesta löytyy tällaisia myötätunnottomia ihmisiä.. mutta tästä opimme että vaikka menisin kuinka huonosti tahansa ei saa sortua huumeisiin.. lepää rauhassa

    Äänestä

Jotkut sitten löytäneet sen Nirvanan jota hakivat aineilla. Nyt ovat siellä, ikuisesti!

Äänestä
  • Kurt Kobainkin löysi ikuisen Nirvanan. Haulikolla.

    Äänestä

KUKA VITTU TULEE ANGSTAA SUOMI24 :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Äänestä

Mitä sitten, jokainen tietää mitä voi seurata jos alkaa noiden aineiden kanssa pelleillä. Jotenkin en osaa tuntea juuri sääliä näitä luusereita kohtaan. Näille hörhöille jaetaan rahaa , terapiaa a resursseja, onnekkaimmat saa jopa kämpän alle "omatoimisen asumiskokeilun" varjolla. Käyttöön jopa kannustetaan jakamalla ilmaisia neuloja. Niiden sijasta pitäisi antaa mielummin yksi reilu yliannos.

Äänestä

voi hyvää päivää..... Jos joku käyttää jotain muuta kun kofeiinia niin ei ole enää ihminen ja ansaitsee kuolla?? Miettikää varikset vähä mitä kirjotatte. Edes sen verran että onnettomuudesta hajalla olevat omaiset saattaa olla ihan ihmisiä.

Niinku sinä.

Ja jos käytät kofeiinia, alkoholia tai nikotiinia tai muita päihteitä niin et kyllä ole ihminen

Äänestä

´´Miettikää varikset vähä mitä kirjotatte.´´

täällä kirjoittelee lähinnä katkeroituneet junttikeskikaljakuppilaPersupaviaanit joiden mielestä vain työssäkäyvillä on oikeus elämään! :(

Äänestä

Mikähän siinä on, että aina kun kyse on jostain huumejutusta, -kuolemasta, -kasvatuksesta jne mitäikinä, niin aina alkaa älytön sanasota "kunnon kansalaisten" ja "hamppunistien" kanssa?
Ohan se nyt selvä homma, että tollasiin synteettisiin kemikaalimömmöihin heittää henkensä, kun ei kukaan tiedä mitä siinä on ja miten sitä tulisi käyttää.
Tollasia aineita kehitetään koko ajan lisää, koska niillä kierretään nykyisen huumausainelain kiemurat. Tällä hetkellä apteekistakin saa kyllä sellaset tappajadoussit halutessaan, että paatunutta hippiäkin hirvittää.

Oiskohan suomessa aika hieman katsoa noita aineiden kriminalisointeja uusin silmin ja tulla siinä suhteessa nykypäivään. Joskohan pesujauheiden laiton maahantuonti hieman vähenisi kun vaatekaapista sais hyfää bilffee?

Ja edelleenkin, alkoholikuolemia suomessa on v#tusti paljon enemmän vuodessa kun huumekuolemia. Plus rattijuoppoudet yms. juoppohulluustaudit, vaimon hakkaamiset ja lapsen hyväksikäytöt, lista on loputon. Että mietippä kunnon kansalainen ittekki hieman, kossu ja kirves vai kukka ja kukka?

Äänestä

"Kylpysuola" sisältää mephedronea, MDPV:tä ja methylonea.

Mephedrone on synteettinen piriste. Mephin vaikutukset ovat samankaltaisia MDMA:n (ekstaasi), amfetamiinin ja kokaiinin kanssa.

MDPV lisää dopamiinin ja noradrenaliinin määrää hermostossa. Dopamiini vaikuttaa elimistöön piristävästi ja energiaa lisäävästi. Noradrenaliini lisää vireyttä. Molemmat ovat mielihyvähormoneita. MDPV:n vaikutukset saattaa muistuttaa hieman kokaiinia tai etäisesti amfetamiinia.

Methylone on piriste, joka kiihdyttää elintoimintoja sekä usein vie näläntunteen ja unentarpeen. Methylone muistuttaa vaikutuksiltaan MDMA:ta.

Äänestä
  • Hyvin näyttää elintoimintoja piristäneen!

    Äänestä

  • Eihän se mikään PIRISTE ole vaan HUUMAUSAINE. Vaaralinen myrkky. Tappajahuume.

    Äänestä

voi vitun jumalauta tätä maailmaa, näit kylpysuolajuttui on niiin miljoonaa erilaista et mistä vitusta sinä voit tietää et siin on just noita kolmee? ;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Äänestä

Kylvääköhän joku tahallaan myrkkyä narkeille? Siistii!

Äänestä

Myrkyllistä!!!

Äänestä

Toivottavasti tappaa mahdollisimman monta.mitä vähemmän narkkeja sitä turvallisempi yhteiskunta!

Äänestä

"Perinteisten huumeiden" käyttäjät, niinkuin amfetaministit aika usein karttavat näitä käsittääkseni, kuten muutkin "3. sukupolven huumeiden" vetäjät, joillekin kelpaa tietty mikä tahansa mikä helpottaa todellisuutta ja oloa omana itsenään vähäksi aikaa. Mutta jos ja kun näistä uutisoidaan, niin jos uutisoinnilla tahdottaisiin saavuttaa jotain kansanterveydellistä hyötyä, voisivat pölhöt jättää keksimättä noita lempinimiä, kun sitten kukaan ei enää oikein tiedä että mitä se nyt olikaan ja sitten kun jonkun kädessä sitä "jotain" on... tutkimuskemikaali"skene" kyllä hoitaa omansa, porukka tilailee ja suhtautuu niihin tosiaan "TUTKIMUSkemikaaleina" ja tietyt piirit vetää, mutta tietää aineesta jotain. Ongelmat syntyy sitten kun joku keksii vetävän nimen ja llkaa myymään sitä kenelle sattuu tarkemmin kertomatta, jos itsekään tietää, rahastaa vain. KApitalismi tappaa ja yhdistettynä huumeisiin se tappaa vielä yhden tekijän isommalla varmuudella.

Äänestä

Tuohan on hyvä uutinen, Copenhaagenissa narkki kuoli olikos se nyt perunaruttoon kun heroiinin sekaan oli livahtanut hieman väärää tavaraa, hyvä niin.

Sillä narkomaaneista ei ole mitään hyötyä muille kuin huumeiden myynnistä,rikastuneille.

Äänestä
  • "Tuohan on hyvä uutinen, Copenhaagenissa narkki kuoli olikos se nyt perunaruttoon kun heroiinin sekaan oli livahtanut hieman väärää tavaraa, hyvä niin."

    Vai että perunaruttoon lolol.
    Oisko kuiteski perna.

    Äänestä

Hei voiko joku kertoa että onko crystal love ja Molly eli MDMA sama asia?

Äänestä
  • No ei ole.

    Äänestä

asiassa on se, että jokainen narkin kuolema on kaikille asianosaisille hyvä juttu.

Kuoleman jälkeinen surutyö on omaisille kevyempi taakka kuin vuosikausien suru narkomaanista joka on henkisesti jo kuollut, elävä kalmo joka elää vain huumeelleen.

Yhteiskunta kiittää, kun kalliiksi käyvä rikollisloinen tekee sen mitä yhteiskuntakoneisto ei "ihmisoikeuksien" vuoksi kykene tekemään.

Myös narkomaani on onnellisempi päästessään kärsimyksistään.

Äänestä
  • Voihan vittu mikä idiootti...

    Äänestä

kaikki kuolee joskus. toivottavasti nämä narkkareiksi haukkuvat k*sipäät kuolevat tuskallisesti syöpään tai muuhun sairauteen, koska he eivät käytä morfiinia tai muita kivunlievittäjiä. nehän on huumetta!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


2 vähemmän kirjoitti:

Asunnosta löytyi kaksi huumeisiin kuollutta

http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/2012/06/1560174/asunnosta-loytyi-kaksi-huumeisiin-kuollutta

Narkkeja kuolee kuin kärpäsiä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu