Urpilaiselle korruptiosyyte Bilderberg-matkalaskusta?

Tutkinatpyyntö?

Kataisen osalta tutkitaan mitä vanhenemissäädökset sanovat.

Toki kyse on siitä, tekeekö kukaan rikosilmoitusta tai tutkintapyyntöä. Jos ei tee, poliisin ei ole pakko tutkia. Jos tekee, niin sen on pakko. Ihan tutkintopyyntökin velvoittaa poliisit siihen.

37

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vankeuttako tuosta

      Ehkä tämä on pakko tutkituttaa väkisin, kun poliisi ei näytä ilman tutkintapyyntöä tekevän mitään.

      Vai mitä mieltä olette?

      • kissamies57

        Rötösherrat eivät ole viisastuneet tippaakaan ja sama peli jatkuu kokoomuksen apupuolueessakin.Ei muutaku tiilenpäitä lukemaan Kanervan kaverin Merisalon naapuriin,Kokoomus ei viisastu ikinä eikä muutkaan bolshevikkipuolueet jotka pyrkivät unohtamaan ison JYTKYN


      • Merisalo vpaaks
        kissamies57 kirjoitti:

        Rötösherrat eivät ole viisastuneet tippaakaan ja sama peli jatkuu kokoomuksen apupuolueessakin.Ei muutaku tiilenpäitä lukemaan Kanervan kaverin Merisalon naapuriin,Kokoomus ei viisastu ikinä eikä muutkaan bolshevikkipuolueet jotka pyrkivät unohtamaan ison JYTKYN

        http://www.youtube.com/watch?v=oNhk2qAB8BM


    • kuluttajansuojaa

      Voisiko nostaa joukkokanteen? Asianosaisia ja vahingonkärsijöitähän on kaikki suomalaiset joille on toimitettu kelvottomia tuotteita - valtionvarainministeri ja pääministeri.

    • epäreilua.

      Yksityismatka verorahoilla!

      Kysyin omalta työnantajalta että saanko laskuttaa kesän lomatkan firman piikkiin mallia urpilainen.

      Ei onnistu.

    • Unohetaan, mokomat

      Ne Urpilaisen paran rikkinäiset sukkahousut on toisaalta aika söötit. Eikös, mitäs jos tällä kertaa painetaan vaan asia villaisella juttu?

      Unohetaan Vasemmiston punaprinsessan pienet syrjähypyt ja BB-pojille seksien antamiset ja Suomen eläkerahastojen panttaamiset ym. pikkuset syyteasiat

      • Urpilainen myynnissä

        Kauaa ei kestä kun Urpilainen alkaa "miettimään" että Suomen liittäminen Natoon olisikin hyvä juttu. Bilderberg on tehnyt tehtävänsä.


      • sanojen syönti alkaa
        Urpilainen myynnissä kirjoitti:

        Kauaa ei kestä kun Urpilainen alkaa "miettimään" että Suomen liittäminen Natoon olisikin hyvä juttu. Bilderberg on tehnyt tehtävänsä.

        ensin hyväksytään eurobondit ...


    • Mitä omaa hyötyä?

      Urpilainen tänään:
      http://yle.fi/uutiset/urpilainen_pitaa_bilderberg-kokousta_hyodyllisena/6162152
      "- Vaikka osallistumisesta olikin hyötyä sekä minulle että Suomelle, on muistettava, että johtopäätöksiä seminaarissa ei tehdä, kirjoittaa Urpilainen."

      Urpilainen siis myöntää saaneensa Bilderbergistä henkilökohtaista hyötyä, koska sen mainitsee erikseen. Ja erillisenä, Suomelle hänen mukaansa saadun hyödyn lisäksi.

      Kysymys kuuluu: Mitä se nimenbomaan Urpilaiselle tullut hyöty on? Sellaista joka on hyötyä Urpilaiselle, mutta ei hyötyä Suomelle?

      Yleensähän poliitikkonen pään kääntämiseksi tarkoitettua toimintaa sanotaan lobbaamiseksi, ja sitä tehdään kaikkialla. Tässä kuitenkin Urpilainen on maksattanut Suomen Valtiolla kulut, että on päässyt paikan päälle tällaiseen Bilderbergien lobbaustilaisuuteen.

      On sinisilmäistä nimittää aivopesupuheita "luennoiksi". Kyse pohjimmiltaan on aina kuitenkin lobbaamisesta, ja poliittisten päättäjien mielipiteisiin vaikuttamisesta.

      Jotakin etua Urpilainen on matkalta itsellensä saanut. Mutta tarkalleen mitä ne etuisuudet tai hänelle annetut lupaukset ovat olleet??

      • seurapiirihuorra.

        Normaalia paskiaisten toimintaa: verorahoilla luodaan suhteita joita sitten käytetään hyödyksi poliitikon uran jälkeen.

        ELi maksetaan tarvittaessa miljoonia yhteisiä veroeuroja jotta "päästään piireihin."


    • märkä uni punikeilla
    • Pro BB

      Bilderbergissä keskustellaan koko maailman tulevaisuudesta ja jos siellä ei ole Suomen ääntä mukana niin Suomi voi jäädä tulevaisuuden ulkopuolelle. Bilderbergiä tarvitaan nyt enemmän kuin ikinä ennen. Foliohattujen sekoiluja ei pidä huomioida mitenkään.

      • Useful idiot

        Hyödylliset idiootit vielä kuvittelevat olevansa osa klubia. Kerronpa sulle jotain, ET ole ja herrasi nauraa sulle - hyödyllinen idiootti.


      • Pro BB
        Useful idiot kirjoitti:

        Hyödylliset idiootit vielä kuvittelevat olevansa osa klubia. Kerronpa sulle jotain, ET ole ja herrasi nauraa sulle - hyödyllinen idiootti.

        Olen idiootin vastakohta mutta hyödylliset idiootit ovat sentään hyödyllisiä toisin kuin te hyödyttömät idiootit.


      • todisteita, kiitos.
        Pro BB kirjoitti:

        Olen idiootin vastakohta mutta hyödylliset idiootit ovat sentään hyödyllisiä toisin kuin te hyödyttömät idiootit.

        "Olen idiootin vastakohta"

        miten päädyit tuohon mielipiteeseen?

        Kaikki stanan tollot nykyään luulee olevansa "idiootin vastakohtia".


      • Pro BB
        todisteita, kiitos. kirjoitti:

        "Olen idiootin vastakohta"

        miten päädyit tuohon mielipiteeseen?

        Kaikki stanan tollot nykyään luulee olevansa "idiootin vastakohtia".

        Älykkyysosamääräni on lähes 120 joten jos olen idiootti niin 90% kaikista ihmisistä on idiootteja. Bilderbergiin osallistujiin verrattuna tosin minäkään en ole kovin fiksu.


      • Useful idiot
        Pro BB kirjoitti:

        Olen idiootin vastakohta mutta hyödylliset idiootit ovat sentään hyödyllisiä toisin kuin te hyödyttömät idiootit.

        Aivan, hyödyllisiä, mutta vain isojen poikien klubeille.


      • Netissä todisteleva
        Pro BB kirjoitti:

        Älykkyysosamääräni on lähes 120 joten jos olen idiootti niin 90% kaikista ihmisistä on idiootteja. Bilderbergiin osallistujiin verrattuna tosin minäkään en ole kovin fiksu.

        Poskia punottaa, rohkeneks mä puhua 120-älykkyysosamääräiselle ollenkaa?


      • Vain fakta kelpaa
        Pro BB kirjoitti:

        Älykkyysosamääräni on lähes 120 joten jos olen idiootti niin 90% kaikista ihmisistä on idiootteja. Bilderbergiin osallistujiin verrattuna tosin minäkään en ole kovin fiksu.

        HAH HAH. Kirjoituksistasi päätellen ÄO on paljon alle 100. Vain todellinen idiootti kuvittelee että suomalaiset veronmaksajat hyötyvät siitä että heidän palkkaamansa edustajat kulkevat salaseuroissa tuhlaamassa kansan rahoja.

        ...Ja vain todellinen idiootti kuvittelee että nykyisessä demokratiassa kansan kuuluu kiltisti maksaa matkoja joiden merkittävin piirre on täydellinen demokraattisen järjestelmän halventaminen.

        Sinä näytät olevan älykkyysosamärinesi valmis maksamaan paljon siitä että joku vain sanoo jonkin asian olevan sinulle hyödyksi vaikka mitään ei tapahtuisi. Vain idiootti maksaa myyjän puheista saamatta mitään muuta vastineeksi.

        ....Mutta sehän on selvää, että n. 60 ÄO:llasi ei voi muuta kuin puolustella niitä jotka osaavat kaltaisia "neroja" kusettaa. Todellisuudessa Urpilaisen ja Kataisen lahjat ovat äärettömässä röyhkeydessä, ahneudessa ja siinä että KUSI ON NOUSSUT IHAN PITUUDENMITTAUSKOHTAAN ASTI.


    • .

      Mitäpä väliä sillä on "onko salaseura päätöksentekijä vai ei", siellähän te ne päätökset ideoitte herrojen kesken - suljettujen ovien takana. Ei tule myöskään unohtaa, että salaseuran tai modernimmin "aivoriihen", perustaja on vanha vapaamuurari ja globalisti David Rockefeller, yhden maailman johtavimman ja vauraimman suvun jatkaja.

      Eikö yhtään epäiltyä, että ministerit, vaikutusvaltaiset elinkeinoelämän edustajat, pankkisektorin, yksityisen sektorin henkilöt, mediamogulit ympäri maailmaa tapailevat yksityisesti suljettujen ovien takana ja "keskustelevat" yhtesistä huolenaiheista? Jos ei kyseessä ole varjohallitus niin vähintäänkin mafia.

    • Erkki Pilderperkki

      Oliko mukana polttouhri rituaalissa ....sen jättiikokoisen pöllön edessä ...

    • Vedätyksen on loputt

      Koska te juntit opitte? Älkää antako noitten paska politikkojen vedättää teitä, kääntäkää niille selkä ja pitäkää huoli, että he jotka teidä vadättää eivät enää seuraavissa vaaleissa saa yhtään ääntä!

      • Äänet Vasemmalle

        Syksyn kunnallisvaaleissa äänet Vasemmistoliitolle, joka sentään yrittää olla työväestön, tavallisen kansan asialla.


    • sairas Bilderberg
      • Ilmankos..

        jutta riehui ja lauleli pilkkalauluja innoissaan,
        tiedossa oli ilmaiselle huvimatkalle pääsy.
        Onhan aikaa kun viimeksi kävi marian ja halosen kanssa jenkeissä muotimessuilla.
        Inhottaa koko typerä punikkitantta!
        Menee vaikka haukan perseseen kunhan vaan pääse matkustamaan ja tuhlaamaan veromarkkojamme halosen ja ekin tyyliin!!

        Olen aina ennen äänestänyt SPD.tä mutta en kyllä enää, mitta on täynnä!


    • velkaraha--
    • suomensyöjät

      Omaa etuaan se siellä ajaa, maksumiehinä tosin me veronmaksajat.
      Sossueliitti on aina yhtä röyhkeää käyttäessään asemaansa omaksi hyödykseen;
      Ahtisaari, Lipponen, Haloska jne jne

      • Riittäähän niitä

        ...Katainen, Sasi, Häkämies jne... jne...

        No todelliset Suomen tuhoajat. Valtion velkaannuttajat ja se omaisuuden hävittäjät.


      • Petosjytky löyhkää

        Suomea johtaa nyt ties kuinka monta Kokoomusta=Persut=Kokoomus=Sdp=Rkp=vihreät.


    • Valtakunnanoikeuteen
      • Petosjytky löyhkää

        Äärioikeiston veropakolaisten harvojen valtaa hännystelevät, wannabe-rikkaat, uskovat varmaan ihan tosissaan, kun virka-asemiaan väärinkäyttävät korruptiopoliitikot sanovat, että kyseessä on "Suomen etu", että valtion varoja käytetään monikansallisten tuhomonopolien ja niitten veropakolais-pörssikeinottelija-suursijoittaja-veropakolaisten ilmaisten juhlien ylläpitoon.

        Ettekö näe, teitä pissataan silmiin ?

        http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/95658771/hs-selvitys-johtajien-palkat-nousivat-ennatykseen


      • Työväestön Vasen
        Petosjytky löyhkää kirjoitti:

        Äärioikeiston veropakolaisten harvojen valtaa hännystelevät, wannabe-rikkaat, uskovat varmaan ihan tosissaan, kun virka-asemiaan väärinkäyttävät korruptiopoliitikot sanovat, että kyseessä on "Suomen etu", että valtion varoja käytetään monikansallisten tuhomonopolien ja niitten veropakolais-pörssikeinottelija-suursijoittaja-veropakolaisten ilmaisten juhlien ylläpitoon.

        Ettekö näe, teitä pissataan silmiin ?

        http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/95658771/hs-selvitys-johtajien-palkat-nousivat-ennatykseen

        Onneksi syksyn kunnallisvaaleissa on Vasemmistoliiton Nousun aika. Vasemmiston Nousu kaikkialla maailmassa on alkamassa ja se tulee olemaan ennennäkemättömän voimakas todellinen muutos maailmassa.

        Viime eduskuntavaaleissa juntit menitte retkuun, kun veroparatiiseista suunniteltu kahden Kokoomuksen=Persut=Kokoomus -taktiikka petti kaikki äänestäjänsä, kuten oli tarkoituskin. Petosjytky on nyt nähty ja läpimädäksi todettu.

        Syksyllä äänet Vasemmistolle ja kansanvallalle.


      • no, jutta, kuis on?

        Mikä oli se Urpilaisen saama henkilökohtainen etu? Kuka on maksaja ja mitä Urpilainen on luvannut vastikkeeksi?
        Eikö tässä ole kysymys asiasta joka on eri mittaluokassa kuin Suomen "vaalirahasotkut" joita on puitu ja vatvottu vuosikausia?
        Missä nyt on median mielenkiinto ja ne niin ärhäkät vallan vahtikoirat?
        Kysymyksiä olisi paljon, vastauksia vähän.


      • Kust a nupissa
        no, jutta, kuis on? kirjoitti:

        Mikä oli se Urpilaisen saama henkilökohtainen etu? Kuka on maksaja ja mitä Urpilainen on luvannut vastikkeeksi?
        Eikö tässä ole kysymys asiasta joka on eri mittaluokassa kuin Suomen "vaalirahasotkut" joita on puitu ja vatvottu vuosikausia?
        Missä nyt on median mielenkiinto ja ne niin ärhäkät vallan vahtikoirat?
        Kysymyksiä olisi paljon, vastauksia vähän.

        Entä se Suomen etu? Mitä se on? Varmaan on sellainen salaisuus joka ei ikinä paljastu kenellekään muulle kuin Jutalle itselleen omissa luuloissaan. ...On se vaan se ku-si jo niin pakkautunut sinne väärään päähän...


    • Autoritarismia

      Miten kansalle voidaan maksattaa palkat ja matkalaskut siitä että ministerit osallistuvat demokratian vastaiseen, autoritarismiseen toimintaan? Eikö laki nimenomaan velvoita poliitikkoja noudattamaan sen saman demokratian periaatteita, mihin kansanvaalitkin perustuvat. Osallistuminen Bilderberg kokoukseen on niin epädemokraattinen teko kuin olla voi.

      Entäpä jos osa poliiseista ryhtyisi tekemään periaatteiltaan täysin päinvastaisia asioita kuin mitä laki ja poliisinvala edellyttävät? Jos konstaapeli alkaisikin toimimaan rikollisuuden kasvua edistävällä tavalla, kuten Jutta ja Jyrki edistävät autoritaarisuutta.

      On tämä järjetöntä kuinka päättäjät saavat tehdä sekä määrällisesti että laadullisesti ihan mitä tahansa laitonta, ei heitä kukaan edes yritä saattaa oikeasti vastuuseen rikoksistaan.

    • Miksi kukaan

      mainostaa Bildeberg-ketjussa nuo BB-jutut kommenteista sensuroivaa mediaa - Kansan Uutisia? Naurettavaa äänten kalastelua, kun samaa roistoeliittiä tekin kumarratte.

    • Alas diktatuuri!

      Tästä pitää puhua ja pitkään!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1987
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1021
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      872
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      757
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      749
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      721
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      685
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      680
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      666
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      208
      663
    Aihe