Pitihän tämäkin vielä nähdä

Kuulunee kyllä mormonilaiseen tapaan paimentaa aateveljet pois syntisiltä palstoilta?

Turust
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No, palstan taso kohenee huomattavasti :-)

Vahinkoakaan ei tule niin paljon koska tuskin kukaan muu kun mormoni viitsii sinne Nensku / Maya Tapani / Mikael - palstalle mennä :-D

Palstan lapsellisuus ja autoritaarisen propagandistinen luonne hyppää silmille jo ensivilkaisula. Ketä semmoinen kiinnostaa? Sama kun yrittäisi keskustella muumion kanssa!

Äänestä
  • Palstalla on ollut merkittävän paljon rauhallisempaa kun nämä muutama aktiivimormoni poistui. Ehkäpä juuri näiden muutaman palstalta poistuneen mormonin asenne ja kunnioituksen puute muita palstalaisia kohtaan olikin se ongelma.

    Äänestä

Eli pitää paikkansa, että yksityinen mormoni ei saa toimia omilla aivoillaan vaan ryhmäkuri edellyttää 'seurata johtajaa'. Eli mormonit harjoittavat jäsentensä kesken manipulointia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


'Turust kirjoitti:

Kuulunee kyllä mormonilaiseen tapaan paimentaa aateveljet pois syntisiltä palstoilta?

Turust

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu