Perussuomalaisten oppositiopolitiikkaa hyväksi arvioivien osuus on romahtanut 26 prosentista 16:een. 53 prosenttia arvioi puolueen onnistuneen oppositiossa huonosti.
Voi voi voi voi voi...
http://www.hs.fi/politiikka/Hallitus kasvattaa suosiotaan kriiseistä huolimatta/a1305572587838
Persujen oppositiopolitiikan arvosana laskee
9
<50
Vastaukset
- kansa toteaa
Kymmeniä miljoonia euroja maksava persujen "oppositiopolitiikka" tiivistettynä: Mökötystä, riitelyä, vihankylvöä ja Isä Timon konjakkipieruja - siinä kaikki. Älytöntä.
- ihmetyttää
Koko Suomen historian aikana ei ole ollut niin hampaatonta oppositiota kuin nyt. Ja jännää, että oppositiossa persujen kannatus laskee, kun se muilla puolueilla oppositiossa ollessa nousee. Eli mitä tästä voi päätellä: persut tekee pa*kaa oppositiopolitiikkaa.
- faktaa...
Viimeisin gallup lupasi nousua edelliseen kuukauteen jopa 1.8%... Kyllä se siitä!
- kysyjä.
niin ja kai sinä muistat kenen slogan oli "kyllä se siitä"? oletko sinä joku piilodemari vai eikö sinulla ole mitään omaa...
- kannatus nousee
Voi voi,
Tuoreiden mittausten mukaan persujen kannatus nousee... enemmän kuin millään muulla puolueella.
Ei auta itku ja tosiasioiden kieltäminen.- kysyjä.
ai nytkö nämä gallupit puhuvatkin totta kun ne aikaisemmin ovat koko ajan vain valehdelleet?
ps. niin ja tuo perSSujen "nousu" mahtuu hyvin virhemarginaalin ( /- 2 pronsettia) sisään joten odotetaan nyt ihan rauhassa. kyllä se (=perSSujen kannatus) siitä uivahtaa... - Tomasco
kysyjä. kirjoitti:
ai nytkö nämä gallupit puhuvatkin totta kun ne aikaisemmin ovat koko ajan vain valehdelleet?
ps. niin ja tuo perSSujen "nousu" mahtuu hyvin virhemarginaalin ( /- 2 pronsettia) sisään joten odotetaan nyt ihan rauhassa. kyllä se (=perSSujen kannatus) siitä uivahtaa...Eivät ole sen paremmin "paikkaansa pitäviä" kuin ennenkään, varsinkaan kun ei tiedetä tarkalleen mitä on kysytty, missä ja miten vastaajat valittu :)
Nämä ovat tätä huuhaamarkkinointia ja mielipidemuokkausta, kuten koko media koohotus nykypäivänä. Absoluuttista totuutta noista ei löydä, edes kooho-Katainen vaikka fantsua olisikin. Aika erikoisia ovat nuo "suosiko- ja kannatuskyselyiden" tulokset, eivät juurikaan vastaa kaikenkaikkiaan " ilmapiiriä tuolla ulkona ".
Näin media myy kansalle miljarditappiot, jotka se joutuu maksamaan näiden "huippupolitikkojen" tärkeilyn vuoksi. - kysyjä.
Tomasco kirjoitti:
Eivät ole sen paremmin "paikkaansa pitäviä" kuin ennenkään, varsinkaan kun ei tiedetä tarkalleen mitä on kysytty, missä ja miten vastaajat valittu :)
Nämä ovat tätä huuhaamarkkinointia ja mielipidemuokkausta, kuten koko media koohotus nykypäivänä. Absoluuttista totuutta noista ei löydä, edes kooho-Katainen vaikka fantsua olisikin. Aika erikoisia ovat nuo "suosiko- ja kannatuskyselyiden" tulokset, eivät juurikaan vastaa kaikenkaikkiaan " ilmapiiriä tuolla ulkona ".
Näin media myy kansalle miljarditappiot, jotka se joutuu maksamaan näiden "huippupolitikkojen" tärkeilyn vuoksi.eli sinusta siis perSSujen kannatus ei ole olekkaan siis nousussa niin kuin tämä uusin gallup muiden tänne kirjoittavien perSSujen mielestä osoittaa? ja sinäkö tosiaan luulet että vastaajat "valitaan"? kerro myös koska gallupit ovat valehdelleen enemmän kuin virhemarginaali (-/ 2 pronsenttia)? nimeä vaali ja siihen liittyvät gallupit.
ps vinkkinä voisi sanoa että viime ek-vaalit eivät ole tälläiset vaalit. niidenkin "virhe" mahtui hyvin marginaalin sisään. puhumattakaan nyt pressanvaaleissa, jossa soinille luvattiin yhdeksän pronsettia ja hän sai 9,1 prosenttia.
- oijoijoiiii
Demarit pian suurin puolue, persut pitää perää :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341998Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291037- 69877
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261763Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65751- 13725
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132686- 83685
- 26669
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.210668