IKEA

Koska se Ikean rakentaminen alkaa? Kauhavalla on saatu pikavauhdilla pystyyn kauppakeskus ja Prismakin sinne kuulemma tulee.
13448
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Koska alkaa Lapualla Ideaparkin rakentaminen? Seinäjoki saa ikean ja Kauhava prisman. Jääkö Lapulle mustapekka käteen?

Äänestä

Hiljaa hyvä tulee

Äänestä

Maakunnan toinen Prisma tulee Kauhajoelle ei Kauhavalle hanke on jo
kehitystasolla käynnistynyt.

Äänestä
  • Prisma Kauhajoelle älä ny höpäjä! Citymarketin saitte, mutta PRisma tulee Kauhavalle.

    Äänestä

Cittari tulee Lapualle ja siinä kaikki.

Äänestä

ABC tulee kauhavalle ja IKEA seinäjoelle.
entäs Lapua siellä se IDEAPARKIN mainos kököttää paikoillaan ainavaan, unohtakaa lapua koko ideaparkki

Äänestä

helppoha kauhavan on ns. "kauppakeskus" perustaa maskun vanhaan tilaan...nii pienee puljuu ei kovin isoja kauppoja laiteta..kylän vähäiset kaupat siirtyvät sinne,tyhjiä rakennuksia pitkin pitäjää

Äänestä
  • Samaako te havittelette sinne Lapualle, tyhjää pitkin pitäjää kun kaupat siirtyy sinne honkimetsään?

    Äänestä

  • no kauhavalla on sentäs "kauppakeskus" mut lapua ei saa edes yhtä ideaparkkia aikaseksi,tekosyitä on monia,ku sitä rakentamista koko ajan siirretään.

    Äänestä

kyseiseen ideaparkkiinhan on tulossa sellaisia kauppoja mitä lapualla ei vielä ole...tänään juuri näin kun miehet olivat tekemässä teitä ideaparkin alueella, joten se todellakin on tulossa

Äänestä
  • Niin määkin olen kuullut sellaist, että tulis sukellusvälinekauppa,akvaarioliike ja nuohoustarvikeliike.

    Äänestä

öööö...Ikea EI tule seinäjoelle vaan vaasaan!Eikös se suljettu pois koko idea jo kauan sitten että se muka seinäjoelle rakennetaan?!?! mulla on sellainen käsitys että se rakennetaan vaasaan

Äänestä

Kamprad haluaa Seinäjoki kortilla vaan kiristää Vaasaa. Seinäjokisten on turha hurrata asialla, kun lopulta hurri valittoo Vaasan rantahurrit butiikkinsa paikaksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Saamatonta touhua kirjoitti:

Koska se Ikean rakentaminen alkaa? Kauhavalla on saatu pikavauhdilla pystyyn kauppakeskus ja Prismakin sinne kuulemma tulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu