Älä ota MasterCardia !!!

kele tana ...

Jo toisen kerran vuoden sisällä matkavarausta tehdessäni ja Nordeasta otetulla MasterCardilla maksaessani tuli ilmoitus että "Luottokortin käsittelyssä ilmeni ongelmia"

Mikä voi olla noin vaikeeta ? Onko ajankohdassa ongelmia, tein varauksen hotels.comin sivuilta aamulla klo.6.10. Eikö tarkistukset toimi 7/24 ???

Nyt riitti tätä. Kortti poikki, rahat eri pankkiin ja eri puljun kortti.

Mikä toimisi varmasti, Visako?

nim.merk. Rahaa ja katetta on.

5

342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kele tana ...

      Matkan hinta oli 1280 euroa ja kortin luottoraja 6000 euroa, ettei siitäkään pitäisi olla kiinni.

    • Ongelmaton visa

      Visa toimii. Ei ole ollut mitään ongelmia kahteenkymmeneen vuoteen.

    • Ehkäpäzfa

      Et ole kytkenyt päälle verkkomaksamista verkkopankissa?

      • fghjmn

        Vähän sivuasiaa. Tapiola pankissa on luottokortilla verkkomaksamisen suurin määrä pyöreät nolla euroa. Se täytyy nostaa riittäväksi verkkopankissa ennen maksamista. Lisäksi pankki kehottaa maksamisen jälkeen palauttamaan takaisin 0 euroon. Varmistamista kerrakseen. Onneksi on muita normaalimpia kortteja käytettävissä.


    • nettisivut ongelmana

      Aloittajalle: Vika EI ole itse Nordeassa tai kortissa, vaan Hotels.comin sivustossa.
      Maksu menee varmenteen kautta, heillä voi olla tietoliikenteessö tai nettisivuillaan katkoja. Koititko uudestaan esim 30minsan päästä?

      Minulla on ollut ongelmia tiettyjen matkasivujen kanssa. Ryanairin sivu on toinen, joka ei aina toimi, VR:stä nyt puhumattakaan :D
      Eli hauku oikeaa tahoa.
      Mutta jos tulet onnelliseksi kortin kahti leikkaamisesta, onnea uudelle kortille ja vaikka uudelle pankkisuhteellesi :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1954
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      919
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      863
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      736
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      722
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      704
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      678
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      656
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      78
      656
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      204
      647
    Aihe