Suomen nykyinen äärioikeistolainen oppositio-hallitusjohto on sairas kansanryöstöblokki, joka saa ohjeensa Bilderbergin veropakolaiseliitin yksityisten bisneksien johdolta. Satoja miljardeja veroparatiiseihin ja nyt sotahulluuteen. Ei mitään rajaa. Viekää ne Valtakunnanoikeuteen.
Nyt riittää ihmishengillä pelleily. Valtion varat tarvitaan ihmisten toimeentuloon ja perusturvaan, ei pummieliitin ilmaisiin juhliin ja sotahullujen äärioikeistoliberaalien älyttömyyksiin.
Stubb=Soini=Katainen=Niinistö ovat pahin uhka Suomen kansalle.
Venäjän kanta oikea EI Natolle
31
153
Vastaukset
- samaa kasaarieliitti
ä palvovat myös muut eduskuntapuolueet. Yksikään ei ole ajamassa meille yksityisen rahanluonnin lopettavaa rahajärjestelmää.
Tässä lisää Bilderbergistä.
http://www.verkkomedia.org/news.asp?mode=5&id=3947- raakkuna1
raakkuna1 kirjoitti:
Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena.
Raakkunan tunnettuja Nato esityksiä 159 kpl.
http://keskustelu.suomi24.fi/search/s24search/raakkuna1+Nato+tid:3353?term_keywords=raakkuna1 Nato - Pispalanp
raakkuna1 kirjoitti:
Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena.
Paha kirjoitusvirhe, olet kouluja käymätön moukka ja mielipiteet sen mukaisia.
- Hervannassa
raakkuna1 kirjoitti:
Tästä on poistettu viesti sääntöjen vastaisena.
Tampereen poliisi siellä, Tampereen poliisi täällä...
- kissamies57
Aivan oikein on Venäjä huolestunut tyttölapsestaan joka on ajautunut turun teille ,Lännen huorana jo 20 v kovia kokenut Suomineito menetti hameenhelmasta palasen kun se repäistiin irti entisestä emämaastaan äitivenäjästä.20 vuotta kokoomuslaista likaista peliä takanapäin ja sen huipennus toisen valtion ilmatilan loukkaus järisyttävällä tavalla vanhentuneilla horneteilla jotka voisivat vaikkapa tipahtaa islantilaisten kalastajien niskaan.Näkönsä menettänyt itseihailuun erikoistunut presidentti on ulkona kuin lumiukko sekä ulkoministeri hoitaa neuvostoliiton asioita.
- Äänet Vasemmalle
Onneksi syksyn kunnallisvaaleissa on vielä mahdollisuus äänestää Suomessa Vasemmistoliittoa, joka on moderni ja oikeudenmukainen puolue, vastustaa äärioikeiston hullujen hankkeita.
- raakkuna1
Ei suomessa ole mitään valtakunnallista äärioikeisto ilmiötä. Mutta on kyllä todettu äärivasemmistolainen ilmiö, jota on toteutettu ns. piilo hankkeena Sosdemin nimikkeellä. Ja oikea linja on todellakin oma kansallinen politiikka Perussuomalaisten ohjelmassa, joka on takaava oikeanlaisen politiikan koko kansalle, jopa siinä määrin ettei Sosdemia tarvita enää lainkaan.
Ja tulette huomaamaan että Perustuslaillinen PS. puolueemme linjaus yhdistää maamme parhaat poliittiset tekijät Keskustasta kuin myös Kokoomuksesta. Ja näin löydämme selviytymisen tulevasta EU hallinnon haaksirikosta, aivan kuten muutkin Euroopan valtiot tulevat turvautumaan omaan kansalliseen politiikkaan. - karmeeta katsoa
raappahousuinen narkomaani, kuselle ja viinalle haiseva villapaitakommunisti, hampaaton, aivoton kättänykivä puukkotaskuinen pummi, työtävälttelevä lökäpöksy. Onko mitään ällömpää kuin viherkommari
- vaalimainoksen uhri
Lompakko on vasemmalla puolella ... vai oliko se sydän?
- SuomiDemokratiaa
NO ainakin 60% kansasta vastusti Natoon liittymistä. Ja osa ei osannut sanoa. vajaa 30% (kokoomuslaisia?) kannatti.
Niin eikö DEMOKRATIA ole sitä ettei liitytä koko paskaan? - Jahas jahas
Taas joku rysssämamu puree ruokkivaa kättä...
- karmeeta katsoa
Sitä vaan sanon,että raappahousuinen narkomaani, kuselle ja viinalle haiseva villapaitakommunisti, hampaaton, aivoton kättänykivä puukkotaskuinen pummi, työtävälttelevä lökäpöksy. Onko mitään ällömpää kuin viherkommari
- paljonpää
Venäjä on selvästi väärinymmärrettyjä tässä asiassa. Hehän haluavat Suomen pysyvän itsenäisenä! Eihän se ole paha asia?
- Petosjytky löyhkää
Äärioikeistolaiset korruptoidut sotahullut poliitikot, kansan- ja maanpetturit ovat veroparatiisijohtoisia, samaa Bilderberg -sakkia löytyy toki Venäjän johdosta, Bryssä tuli viime eduskuntavaaleissa äärioikealta, mutta sotilasliitoista puhuttaessa on eriävä näkemys, tai kansaa k-setetaan ja viedään väkisin kohti Natoa.
Paljonko presidentille maksetaan ?- karmee homma
Tuli vaan mieleen: raappahousuinen narkomaani, kuselle ja viinalle haiseva villapaitakommunisti, hampaaton, aivoton kättänykivä puukkotaskuinen pummi, työtävälttelevä lökäpöksy. Onko mitään ällömpää kuin viherkommari
- Äänet Vasemmistolle
Bryssä tuli viime vaaleissa Äärioikealta, kahden Kokoomuksen=Persut=Kokoomus kautta, suoraan veroparatiiseista. Bilderberg sucks ja Petosjytky löyhkää:
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2012/06/1562090/venajan-asevoimien-paallikko-tapaa-niiniston
Loputtomat tuhannet miljardit revittäisiin kansan selkänahoista. EI Natolle, EI Guggenheimille, EI Äärioikeiston Pummieliitille.- Ja sinulle
pitkät p a s k a t . Kyllä on taas palstalla sairasta sakkia.
- Kyllä Vasemmistolle
Onneksi meillä on Suomessa vielä Vasemmistoliitto, joka on nyt tämän kansan viimeinen valttikortti. Syksyn kunnallisvaaleissa kansa sanoo EI Natolle, EI Guggenheimille, EI Äärioikeiston Petosjytkyille=Kokoomukselle.
Valtion varat tarvitaan jokaisen suomalaisen kunnolliseen toimeentuloon ja perusturvaan , asialliseen terveydenhoitoon, asuntoihin, ruokaan ja terveyteen, yhteiskunnan rakentamiseen ja toimivuuteen.
Veroparatiisit suljettava, valtion nimissä velkaa ottaneet kansan- ja maanpetturipoliitikot, maksakoot itse ottamansa velat.- Niinistö lähti karkuun
Suomen presidentin pitäisi johtaa maata ja vastata Suomen ulkopolitiikasta. Kun Venäjän armeijan kenraali tuli Suomeen sanomaan, että Suomen yhteistyö Naton kanssa on Venäjälle uhka, presidentti Niinistö lähti karkuun ja meni niin piiloon että kukaan ei saanut häntä kiinni.
- kissamies57
Niinistö lähti karkuun kirjoitti:
Suomen presidentin pitäisi johtaa maata ja vastata Suomen ulkopolitiikasta. Kun Venäjän armeijan kenraali tuli Suomeen sanomaan, että Suomen yhteistyö Naton kanssa on Venäjälle uhka, presidentti Niinistö lähti karkuun ja meni niin piiloon että kukaan ei saanut häntä kiinni.
Pitää paikkansa.Myös pikkupoika meni valtameren taakse turvallisen etäälle jos vaikka sattuisi kompleksi.Sieltä valtamerentakaa on sitten turvallista huudella kun kansa maksaa lennot ja hotellit ja täyden ylläpidon,kansa joka ottaa vastaan kaiken ulkopoliitisen ja sotilaallisen uhan minkä taistolaikokoomus on sille aiheuttanut.
- Ei Natolle
Liittoutumattomuuspolitiikka on ollut suomen turva ja olisi sitä jatkossakin jos vain nämä eu- ja natointoiset kokoomuspöljät sen osaisivat oivaltaa.
- vienotuuli
Ov´vai? Onko isäsi, vaarisi ollut sodassa? Ja mun on ollut, ikinä ei ..ryssälle!
V'''tuuko tulee sanoon mitä ei saisi tai ettei heille mielleen.
V enäjä ei sano yhtikäs mitään siihen miten
Suomi päättää. - Naattoon
Oikeistolaista tai ei, voisi olla että historiassa toistuvat sodat itä-nuapurin kans loppuisi tai sitten ei jos liityttäis
- Äänet Vasemmistolle
EI Natolle, EI Guggenheimille, KYLLÄ VASEMMISTOLLE.
Pikku vienotuulikin voisi opetella historiansa vähän paremmin. Olemme kirppu karhun perseessä ja viisaudella sodista on selvitty, ei itsestään liikoja luulemalla.
Tuhansien miljardien eurojen Natohanke on tämän kansan kuolema. Se on selkeä EI nyt ja ikuisesti.- ihan karmeeta
Vastaspämmiä sulle: raappahousuinen narkomaani, kuselle ja viinalle haiseva villapaitakommunisti, hampaaton, aivoton kättänykivä puukkotaskuinen pummi, työtävälttelevä lökäpöksy. Onko mitään ällömpää kuin viherkommari
- Petosjytkyt hajoaa
Ääroikeiston maanpettureitten mainostoimisto bobin lausunta-automaatti on keksinyt uuden houn ja sitä nimitetään kommentoinniksi....
- perustuslain kannall
Vasemmiston kannattaja kirjoittaa täyttä asiaa, täysin samaa mieltä hänen kanssaan.
- diplomatiaa
Jos Suomen päättäjillä olisi vähänkään järkeä ja empaattisia kykyjä, niin he ymmärtäisivät, että se heikentää *Venäjän turvallisuutta, jos Natomaa tulee naapuriksi. Naton jäsenyys heikentäisi myös Suomen turvallisuutta, jos jokin konflikti sattuisi Venäjän ja USA:n välillä. Jos ei muuten ymmärrä, niin voisi ajatella itsensä ja Suomen Venäjän asemaan.
Mikä siinä on, ettei tällaisia asioita voi ajatella realiesti. Kyllähän isoveli tietysti ymmärtää pikkuveljen alemmuudentunteen, mutta onhan silläkin joku raja jossain olemassa. - kaukaa viisas?
Kenraali Makarov on aivan oikeassa. Miksi suomalaisten pitää olla aina jossain äärilaidalla mielipiteineen. Karjalan mäntyä pitäisi varoa joka tapauksessa ja näyttää diplomaattista asennetta ainakin päällepäin.
- Ihanaa
Tosentti Bätmän hehkuttaa Neuvostolan ihanuutta?
- dataNiska
Venäjä saa olla mitä mieltä tahansa mutta Suomi on Natossa 2018 mennessä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341954Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28919- 69863
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259736Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64722- 10704
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132678- 26656
- 78656
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.204647