Mitä yksinäisen juhannus näyttää? Muut menossa mökeilleen perheineen, minulla ei ole yksin varaa vuokrata mökkiä, tai lähteä matkoille.
En viitsi tuppautua kenenkään mökille kutsuttamalla itseäni mukaan.
Olen vaaleahko nainen.
Katsotko minulle?
2
50
Vastaukset
Hei
en osaa nähdä aikoja, mutta voi kertoa sinulle noin yleensä jotakin.
sinä olet henkisesti rikas ihminen. olet kokenut jonkin ikävän menetyksen, mikä kirpaisi pahan kerran. mutta se on nyt mennyt menojaan.
olet kovin toiveikas ja arvostat kotia ja asumista kovasti. koti on sinulle niin tärkeä, että olisit valmis sijoittamaan siihen paljon enemmänkin, kunhan sellainen tilaisuus tulee/tulisi.
toiveissasi on selvät kuviot, olet kuitenkin vahvoilla siinä, että joskus on osattava myös olla itsekseen. ikävältähän se yksinäisyys tuntuu, mutta kuitenkin osaat tehdä olosi mukavaksi myös kotona.
kyllä minä miespuolisen henkilönkin sinulle näen, hän on nuorempi kuin sinä. voisikohan hän olla perheenjäsen tai sukulainen, kuitenkin hän liittyy kotiisi. eli hän tulee sinun luoksesi.
koti on sinun linnasi. ja minusta sinä muutat vielä paljon "runsaampaan" kotiin myöhemmin. siellä on kaikenlaista hienoa, ja sinä saat arvostusta osaksesi.
t. Keskiyö- Kesä ja kärpäset*
Kiitos. Nuorempi hlö on varmaankin poikani. Jäin miettimään kun mainitsit "runsaampi" koti? kuinka sinulle tämä näytettiin, voitko kertoa hieman tarkemmin?kiitos.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a738742Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1374807Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K1123896Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut793482Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii743036Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1532771SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt242501SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402192Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä562008Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632003