Hellou! kaikki täällä olijat. Terve!! Morjens!!!
Olen pohdiskellut näitä Mestarin teesejä, pohdiskellut ja miettinyt ihan ajan kanssa. Kahvia ja sämpylää välillä virkistykseen. Jos oikeasti alamme tosissamme ajattelemaan jotain koko yhteiskunnan kannalta merkittävää yksityiskohtaa , niin kiistattomasti suuri järki on todellakin läsnä analyytikon mielenmaisemassa. Hän on suuri Ajattelija. Eikä tekojansakaan kukaan voine liene kiistää. Maakuntareissut susipelon asuttamille paikkannille ovat jo legendaa tositarinoineen ja kokemuksineen. Näistä saamme kaikki yhdessä nauttia.
Sen verran olen Analyysin perehtenyt, että ymmärrän jotain olennaista sen syvällisyydestä ja siksipä voinkin esittää Analyytikon sanoin vaikkapa seuraavanlaisen kysymyksen?
Haluatko sinä olla sutta pelkäävä makkarin purker ja lässynahkainen asetampio vaikko aivoenergialla ja testestorinilla ladattu analyysiakku?
mietin, ajattelen, olen olemassa....
5
52
Vastaukset
- keu keu keu.
Johan on typerän provoilun malliesimerkki, tuokin avaus.
Kova tarve lapsella tulla huomioiduksi ja saada kehuja, kun muut ei kehu, niin aina voi itse hoitaa asian ja kehua sitten riittääkin.
Lapset yleensä kehittyvät kun keksivät erilaisia fiktioita, joissa elävät. Analyytikolla tuo kehitys on jäänyt paikalleen junnaaman, alle kymmenvuotiaan tasolle.Oletpas oikein fiksu mikki hiiri kun hoksasit, että minähän tuon avauksen laitoin. Ensimmäistä kertaa käytin muuta kuin virallista nimimerkkiäni. Minähän olen matkituin persoona kautta aikain näillä palstoilla ja sehän johtuu pelkästään viiltävästä analyysistani. Aplodeja sulle, heh heh.
Jokin tarkoitus kuitenkin tällä tempauksellani oli, totta kai. Kukaan ei voi syvällisesti ajateltuaan ympäri vuorokauden väittää asettamieni lakipylien olevan soopaa. Fiksu myöntää oitis niissä piilevän syvän järjen.- Tosi on.
Susianalyytikko kirjoitti:
Oletpas oikein fiksu mikki hiiri kun hoksasit, että minähän tuon avauksen laitoin. Ensimmäistä kertaa käytin muuta kuin virallista nimimerkkiäni. Minähän olen matkituin persoona kautta aikain näillä palstoilla ja sehän johtuu pelkästään viiltävästä analyysistani. Aplodeja sulle, heh heh.
Jokin tarkoitus kuitenkin tällä tempauksellani oli, totta kai. Kukaan ei voi syvällisesti ajateltuaan ympäri vuorokauden väittää asettamieni lakipylien olevan soopaa. Fiksu myöntää oitis niissä piilevän syvän järjen.Se "järkesi" on tosiaan syvältä.
- analyytikko-fani
>Fiksu myöntää oitis niissä piilevän syvän järjen.<
Nimenomaan fiksu huomaa että "järki" on todella syvällä ja hyvin piilossa...
Vain aatteellisen paatoksen saastuttama mieli niistä kuvittelee jotain asiaakin löytävänsä. - Käsitykseni mukaan
ne jotka tällä foorumilla syövät eniten burgereita vaahtoavat eniten susien puolesta mutta näkevät niitä harvimmin.
Syyt voitte miettiä itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1413162
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau582542Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.292009- 1301657
- 751474
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?781434Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641418- 891115
- 901069
- 831048