Katainen aliarvioi Venäjää ja Putinia

tyhmästi sanoi

Katainenko on Puolustusvoimien ylipäällikkö ja Niinistö on marionetti?
Suomi tarvitsee itsenäisen ja uskottavan PUOLUSTUKSEN ja rahaa voi leikata maahanmuutosta ja sen sopan hoidosta.

Venäjän korkein sotilasviranomainen, armeijankenraali Nikolai Makarov kuuluu presidentti Vladimir Putinin uskottuun lähipiiriin.
Makarov kritisoi eilen Maanpuolustuskurssiyhdistyksen tilaisuudessa Helsingin yliopistolla Suomen puolustusvoimien harjoituksia itärajan läheisyydessä ja varoitti Suomea Nato-jäsenyydestä.
Smith kuitenkaan usko, että Makarov olisi päätynyt lausuntoonsa keskusteltuaan ensin Putinin kanssa.

3

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esimerkillistä.

      Hienoa, että joku ulkomaalainen arvovaltainen uskaltaa sanoa suorat sanat Suomen päättäjille, kun Suomesta ei löydy sellaista.

    • Ei kukaan.

      Kateinen voi luulla ihan mitä tahansa, että pelastaa suomen verorahoilla koko euroopan kuka täysjärkinen siihen pelleen enää uskoo.

    • Kaikki nauraa sille

      Käteinen on iso vitsi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1947
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      891
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      855
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      732
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      717
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      696
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      673
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      649
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      648
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      201
      640
    Aihe