kaikki anorektikot,kuulkaa!tulkaa järkiine!(myös mä)
meikällä oli anoreksia(yhä on ehkä)
joka vitun hetki mietin koulussa mitä syön ja kuinka ison lenkin teen ku koulu loppuu ja pääsen kotia!kaverit vaa sano mua sairaaksi ja ne valitti opellekki ku en syöny ruokalas mitään.Ne vittu syrji mua,menetin kavereita aika vitusti!(Lähes kaikki pojat meiän luokalt)pikku hiljalleen alkoin miettii et näytänkö mä ees tält.otin kameralla ittestäni kuvan ja alkoin miettii et mitäs hiytoa=0.selän läskit luut oli kadonnu lähes kokonaan.nyt ku koulu loppu,ni mietin et pudotan painoo 40kg asti.sit vast tulin järkiini.en enään jaksanut olla masentunut,helposti ragettava,ja kuivia vitsejä laukova tyyppi.harrasti sitäpaitsi stuntti lajei jois tarvii aivan hidosti habaa jos aikoo pyrkiä johonkin,enkä enää jaksanut lenkillä itkeä tai toistaa mielessä sitä samaa asia;helvetti tän sairauden kaa!miettikää;miltä tuntuu olla ku lihas massat vähenee et enään jaksa tehdä mitään,kaverit syrjii,valehella opelle et syö kotona kuiteski ja kyllä mami tietää asiast,alatte kattoo itteänne peilistä ja näätte helvetin läskin tyypin!,teiän mieles vaa liikkuu;voi ei!ylitin rajan!400kcal!nyt heti lenkille!,pelkkää laihuuden piilottelua tai sen esille tuomista!no joo,oliha tuo aika tiukkaa tekstii mut olin tämmönen ja oon viel vähä edelleenki,painoa on vähä noussu!hartain toive on saada nonain kauniina päivänä minä kuvanikin takaisin=)syön nykyään jotain700kcal päiväs(jos ei syö mitään rasvast)saattaa olla,et anoreksia laukiaa jonaki kauniina päivänä takaisin mut sille ei voi mittään=)joo olin poika ps.älkää lilatko elämäänne sil tauil.=)tehkää esimerkiksi kuin minä;tungette naamaanne sitä oikeeta ruokaa eikä mitään salaattii=)
tulkaa järkiine(parantunu jotenki)
5
101
Vastaukset
- asdfffff
luulen haistavani trollin... O___O
- Opedh
Seuraavaksi voisitkin suunnata kaiken tuon tarmosi suomen kielen oikeinkirjoituksen ja tolkullisten lauserakenteiden harjoittelemiseen.
- 19+14
Ai sä haluut, että mä paranen ja alan syömään 700 kaloria päivässä? Hassu juttu, ku mä näin sairaanakin syön enemmän :D
- be strong=)
en oikein tii kuinka paljon pitäisi syödä ja tiiän et syön liia vähä sille ei voi mittää ku ei jotenki vaa mene alas enempää ku mahaki täyttyy niin nopeasti=)
- dilsh
Ihminen ei pärjää 700kcal päivässä, se on edelleen anoreksiaa. Ja ettet syö mitään rasvaista. Osa rasvoista on terveellistä ja paranemiseen kuuluu vapaa syöminen, joskus rasvaisempikin siis.
Älä oo liian ankara itsellesi, muutokset tapahtuu hitaasti. Mutta totuta vatsaa, lisää syömistä hiljalleen ja lisää määriä :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393870Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3442997Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt101906Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41099- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23771- 65761