Mä nyt olen niin lihava ja ruma.

laidunko koskaan

Tajusin jo lapsena, että minua kukaan halua.

15

158

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teeeeeeeeeeeeeeee

      Jaahas. 2litraa vettä kehiin joka päivä. Lähtee nesteet liikkeelle. Muista syödä normisti. Muutoin aineenvaihdunta pysähtyy. Ja lihot entisestään.

    • hothotnotpothead

      Tiekkö et sopivasti pyöreet ovat hot! Rellaisia joilla on reisiä ja pakaroita!

    • teeeeeeeeeeeeeee

      Sopivasti pyöreät on hot !! mut sillon kun se pyöreys vaivaa heitä itseään ja he haluavat saavuttaa jotain muuta niin silloin... Olis tuki paikallaan. Kai.

    • eilautaeikälista

      Katso hetki noita 4:selta tulevaa Victoria secret malleja. Isoin osa luurangoja. Tossako se malli jota kaikki tavoittelee?

    • vanha,läski ja ruma

      Mitä sitten, mäkin tajusin jo lapsena ett olen muita tyttöjä rumempi ja ettei pojat mun näkösestä ikinä välitä. Nyt vanhempana olen rumuuden lisäks läski, mutta haittaaks se, kun kukaan ei ollut musta ikinä kiinnostunut. Mä laihdutan joskus, jos jaksan, nyt en jaksa. Mistä sen tietää vaikka menen toiseen äärilaitaan eli lopetan syömisen kokonaan =P

      • ..

        Mä voisinkin lopettaa syömisen. Aloitin jo kuntosaliharrastuksenkin. Seuraavaksi voisikin unohtaa kaiken syömisen. Kuihtuisin pois.


    • turha valittaa

      Laihtuminen, maailman helpoin asia. Vittu että ihmiset tekee helpoista asioista vaikeita!

      Netti ja lehdet on pullollaan tietoa siitä miten tulee syödä ja liikkau, mutta laiskat ei vaan eti sitä tietoa.

      Jos juokset 5 pv/ vk 40 min, tai käyt salilla tekemässä lihaskuntoreeniä 5 krt/vk ja syöt terveellisesti niin kyllä hei läski lähtee. Pyydä joltain valmennusryhmältä ruokavalio ja treeniohjelma ja vaikka pt-tunteja, ni pääset alkuun.

      Mut jos haluat jatkaa samaa ulinaa, niin ole hyvä vaan. Mutta älä sitten valita vaan tee asialle jotain jos asia häiritsee. Sairauksia ei voi poistaa mutta läskin saa aina pois.

      • miettisit vähän >=(

        Ei kaikki ihmiset jaksa, jos on paha masennus päällä, silloin on ihan sama vaikka söis siihen asti ett henki lähtee. Se on jokaisen oma asia, laihtuuko vai ei. Enempi mua ainakin hirvittää se seikka kuinka paljon nuoret ja myös jotkut vanhemmatkin sairastavat syömishäiriöitä tässäkin maassa. Ei sellaselle mennä sanomaan, ett rupea laihtumaan vitun läskiperse tai rupea syömään ett lihoisit, oot sairaan laiha. Antakaa toisten tehdä niin kuin haluavat, pitäkää vaan huoli siitä että itse pysytte kuosissa, ravatkaa vaikka aamusta iltaan asti kuntosalilla jos siltä tuntuu, mutta älkää tuputtako omia ohjeita muille. Kaikki eivät ole samasta muotista tehtyjä ja se mikä sopii toiselle kuntoiluohjelmaksi ei välttämättä ole hyväksi toiselle. Pitää olla pätevyyttäkin ja tietoa ja koulutustakin ett pystyy toista opastamaan kuntoilemaan oikein ja niin ettei toiselle tule terveydellistä haittaa vääränlaisesta opastuksesta. Joten en suosittelis antamaan täällä ohjeita miten treenata ja miten paljon, ilman ett tietää toisen fyysisestä kunnosta mitään.


      • EI noin yksinkertais

        Laihduttaminen on lihavalle sama asia kuin tupakan polton lopetus tupakoivalle.

        Suurin osa lihavista saa herkuista saman nautinnon kuin tupakoija tupakasta.


    • teeeeeeeeeeeeeeeee

      Pas.kan latit tolle edelliselle! 2LITRAA NESTETTÄ KEHIIN. Syö alkuun normisti ja tuu sit kyselee lisää vinkkejä. Liikuntaa voi lisätä 15-20 min päivässä varovasti. Normikävelyä.

      • Sisar hento valkoinen

        Meitin oma personal trainer.


    • tuskan parahdus

      Kumpi on kivuliaampaa, kuolla liikalihavuuteen vai vesimyrkytykseen?

      • en kuiva

        2 litraa vettä päivässä ei tapa ketään.


      • Nousee päähän
        en kuiva kirjoitti:

        2 litraa vettä päivässä ei tapa ketään.

        Sankollinen pissiä


    • n

      Ei se hoikkuus ole aina mikä takaa kauneuden. Olen aika pitkä ja hoikka, mutta lähes rinnaton ja kasvot eivät ole kauniit ja tukkakin outo :/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1967
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      959
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      866
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      260
      740
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      726
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      709
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      680
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      79
      665
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      659
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      205
      652
    Aihe