En pidä pohjalaisista

Niin se vaan on: ovat koppavia ja fasisteja esim. kosolan muilutukset ja äärioikeistolaisuus.

Sinä pohjalainen, vaikka Nurmosta, eteläpohjanmaan skeidaasta: voisitko parantaa minut ennakkoluuloistani, ilman puukkoa tai kirvestä?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

menee hermo tän Nokia älypuhelimrm ka ndsa. Tämä on liian hifas ka sammuilee js tää ladi on niin naarmumrmmkinen eyyeo tästä nää koht mot-äään läpi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Westsucks kirjoitti:

Niin se vaan on: ovat koppavia ja fasisteja esim. kosolan muilutukset ja äärioikeistolaisuus.

Sinä pohjalainen, vaikka Nurmosta, eteläpohjanmaan skeidaasta: voisitko parantaa minut ennakkoluuloistani, ilman puukkoa tai kirvestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu