Ahdistaa ja inssi edessä

yuredry

Kaikki ajotunnit mitä mulla on ollut, mitä niitä nyt tulee, 16, niin niistä on varmaan yks menny läpi jos olis ollut inssitilanne.

Ajotunnit oli jotenkin niin helvettiä ku en mitään osannut, nyt vaan voin kuvitella miten inssin käy, miten se muka voi mennä läpi jos kaikki ajotunnit on menny päin helvettiä ?

Virheistähän oppii, mutta kun mulla tulee aina jotain tyoeriä töppäilyjä, esim. kun pitää mennä vilkasliikenteiselle tielle sivutieltä, varsinkin uloimmalle kaistalle käännyttäessä mulla tulee valtava paniikki. Moottori vaan huutaa ja auto on keskellä tietä.

Miten helvetissä siitä selviää jos on ihan paska ajaja?

3

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuurilla

      Tuurilla siitä selviää. Inssin läpäisyhän perustuu suurimmalla osalla tuuriin.. Sattuu helppo reitti eikä mitään poikkeavia tilanteita jne niin kortti on taskussa vaikka ei käytännössä osaisi ajaa yhtään. Hyvä kuski tietty ajaa missä tahansa ja miten tahansa, mutta inssivaiheessa olevat eivät ole harvinaisia poikkeuksia lukuunottamatta hyviä kuskeja.

      • Sitkeesti vaan

        Voipi tosiaan olla, että tuurilla on aika paljon merkitystä. Kuitenkin aion satsata myös ajoalueen opetteluun. Puolessa tunnissa ei kauhean pitkälle ehdi kun pitää tulla takaisinkin. En ole koskaan asunut siinä kaupunginosassa jossa ajan, joten huomioitavaa on turhan paljon. Niinpä aion käydä tutustumassa paikkoihin bussilla ja kävellen. Jää nähtäväksi tehoaako tämä salainen aseeni.

        Minulla on muuten myös joku inssifobia. olen vaan ottanut lisätunteja kun en ole uskaltautunut inssiin. Nyt olen päättänyt, että sanokoon inssi, paljonko pitää vielä ajaa. Varmastikin siinä inssiajossa oppii myös paljon siitä, miten siitä voi päästä läpi.


    • wedf<we

      Selvä, ei kai se auta kun mennä vaan ja koittaa tuurilla saada se kortti.

      Pitää koittaa tuota ympäristöön tutustumistakin lisäksi, kyllähän mä paikat tunnen, mutta autolijan näkökannalta :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4148
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      28
      3087
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2330
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe