Svekosuru heti haaskalla!

Vasemmistoliiton svekosuru ja kielipoliisi TIETYSTI ensimmäisenä vaatimassa Halla-Ahon eroa valiokunnan puheenjohtajuudesta!

Taas svekosuru hyökkää suomalaisuutta vastaan. Ei tosin mikään yllätys.
585
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Annika Lapintie on kanssa niitä surupoliitikkoja, jota nimensä avulla kerää suomalaisilta äänet. Monet eivät näet tiedä hänen olevan suru ja sveko tietysti päälle.

Ja Annika "unohtaa" sen mainita vaalikampanjoissaan.

Äänestä

Ai Halla-aho on muka jonkinlainen suomalaisuuden henkilöitymä? Minkä logiikan mukaan?
Koskaan en lakkaa ihmettelemästä persujen äärisiiven edustajien alkeellista ajatuksenjuoksua.
Muuten, ihan vain tiedoksi: Vasemmistoliiton ryhmässä on peräti kaksi ruotsinkielistä edustajaa.

Äänestä
  • No ei varmaan sen surullisenkuuluisan svekologiikan mukaan!

    Halla-Aho on suomalaisempi kuin koko RKP!

    Hän on kaikkein suomenmielisimmän puolueen kansanedustaja ja todellinen suomalaisten puolustaja.

    Keskittykää te svekot vain puolustamaan ruotsalaisuutta.

    Ps. Vasemmistoliitto on svekotettu Arhinmäkeä myöten. Nuorisojärjestön johtajakin on suru. VAIIKKA suomalainen duunari VIHAA pakkoruotsitustaan.

    Äänestä

"Eduskunnan pääsihteerin Seppo Tiitisen mukaan Jussi Halla-ahon (ps.) saama tuomio ei voi aiheuttaa seuraamuksia eduskunnassa, koska Halla-aho tuomittiin sakkoihin. Esimerkiksi kansanedustajan erottamisprosessi edellyttäisi vankeustuomiota."

yle.fi uutiset

Äänestä
  • Koko syyte oli pelkästään politikointia. Jokainen tajuaa asian, mutta siitä ollaan hiljaa.

    Miksi Halla-ahoa syytettäisiin poliitikkona siitä, mitä hän joskus on sanonut ei-poliitikkona? Eihän Jussi olut edes PS:n jäsen, joten ei asia kuulu edes Soinille tai pesuille.

    Kyse on svekojen aloittamasta poliittisesta ajojahdista, joka kääntyy Halla-ahon eduksi. Suomalaiset symppaavat vainottuja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Annika. kirjoitti:

Vasemmistoliiton svekosuru ja kielipoliisi TIETYSTI ensimmäisenä vaatimassa Halla-Ahon eroa valiokunnan puheenjohtajuudesta!

Taas svekosuru hyökkää suomalaisuutta vastaan. Ei tosin mikään yllätys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu