Puolue, joka hyysää helmoissaan rasismista tuomittuja.

PS.

Vuonna 2009 Timo Soini johti pientä puoluetta. Ehkä hän ei edes uskaltanut haaveilla siitä, että perussuomalaisten kannatus eduskuntavaaleissa vuonna 2011 nousisi lähes 20 prosenttiin, millä heltiäisi 39 kansanedustajaa.

Vuonna 2009 Soinilla oli varaa olla periaatteellinen. Hän sanoi Ilta-Sanomissa, että oikeudessa tuomion rasismista saanut henkilö ei voi olla perussuomalaisten jäsen. Jos tuomio tulee, tulee myös lähtöpassit puolueesta.

Mitä sanoi Soini perjantaina Halla-ahon rangaistuksesta?

Hän sanoi, että rangaistus on riittävä. Julkisuus on kuulemma kova, armoton ja joskus oikeudenmukainen.

Lopuksi hän sanoi, että ei aio viedä asiaa tämän pitemmälle.

Perussuomalaiset on puolue, joka hyysää helmoissaan rasismista tuomittuja.

Se ei ole kunniakasta.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pSS rasistiroikaleet

      Kukaan täyspäinen ei luota Soinin puheisiin tippaakaan.

    • Homma hajahtaa

      Soini ilmeisesti kuvittelee, että kumartamalla joka suuntaan pidetään puolueen kannatus korkealla. Äärioikeiston hyysääminen kuitenkin kuvottaa useimpia suomalaisia, eikä tällainen hommahemmolauma voi koskaan olla vastuullisissa tehtävissä päättämässä Suomen asioista. Omissa kokouksissaan persut tietysti voivat haaveilla yksinvallasta ja vähemmistöjen pakottamisesta toimimaan persujen tahdon mukaan, mutta todellisuudessa kukaan ei ryhdy tämän porukan kanssa yhteistyöhön.

    • Persesoini

      Natsismi on tuomittava jyrkästi. Soini on äärioikeistolainen paskanjauhaja! Läski paskanpuhuja! paavin kätyri ja pääoman palvelija ja perseen nuolija!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1979
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      989
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      868
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      747
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      740
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      12
      718
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      683
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      80
      674
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      662
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      207
      655
    Aihe