Luopioille kenkää. Demarit viemässä Jutan johdolla Suomen tuhoon. Nyt jo Espanjakin!
HALLITUS nurin Jutta tuhoaa
SUOMEN talouden!
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ja EU on tekemässä erityisjärjestelyitä, joissa pelkästään persut joutuvat maksumiehiksi !!! Ja muut saavat ilmaisen lomaoikeuden Espanjan aurinkorannoille !!!
Joutuuko persut maksamaan kaljarahoistaan? Ei ei ei, hyvästi selvä päivä...
Ei ole naurunasia, vaikka sosusutuella elätkin.. Loppuuse tuki ja joudut töitä etsii..
Lähden sitten kerjäämään jos sossutuki loppuu..
Demarit on syöpä! Heti valtaan päästyään alkaa tuho!
Eikä edellisessä kaikki. Jos persu ei selviä Espanjan veloistaan, niin joutuu työleirille, Muut saavat ilmaisen aurinkoloman lisäksi kerran viikossa maksuttoman pikkuhieronnan valitsemaansa kohteeseen. En sitten tiedä liittyvätkö nämä kaksi asiaa jollakin tavoin toisiinsa.
"Luopioille kenkää."
On Perussuomalaisten sisäinen asia jos ne antavat tämän hallituskauden suurimmalle luopiolle, Timo Soinille, kenkää.
Mitä tarkaan ottaen Jutta on nyt tekemässä, ja miksi mielestäsi sinä pystyt arviomaan mikä on Suom,en etu paremmin kuin Jutta?
Muita ei Jutan lisäksi löydy!
Matalaottaset puskademut vain sönkkää. Eivät tajua asiasta mitään. Sen vakavuudesta.
Nyt koittaa varma tuho!
"Uutinen Espanjalle maksettavasta tukipaketista sai IS:n lukijat kommentoimaan kiivain sanankääntein.
Valtiovarainministeri Jutta Urpilainen (sd) osallistui lauantai-iltana euroalueen valtiovarainministereiden puhelinneuvotteluun, jossa Espanjan tukipakettia käsiteltiin.
Urpilainen ilmoitti myöhemmin illalla Kokkolassa pidetyssä tiedotustilaisuudessa, että Suomi tulee vaatimaan vakuuksia, jos Espanjaa lainoitetaan väliaikaisen vakausjärjestelmän kautta.
- Se on vielä auki, lainoitetaanko Espanjaa väliaikaisen vai pysyvän vakausjärjestelmän kautta. Jos väliaikaisen, niin hallitusohjelman mukaisesti Suomi tarvitsee silloin takuut. Lisäksi ERVV:tä käytettäessä tulee niin sanottu väistyvän takaajan -ongelma, Urpilainen kommentoi IS:lle.
Uutinen kirvoitti IS:n lukijat esittämään voimakkaita vastalauseita:
"Tämä alkaa tosissaan riittämään, olen todella kiukkunen ja vihainen!
Itse asaitsen elantoni yrittäjänä metsäalalla ja maksan veroja sun muita pakollisia 8 tunnin työpäivästä noin puolet. Ei tämä kertakaikkiaan toimi!!!"
Nimimerkki marraskuu
"
Nyt joutuvat persut maksumiehiksi kontulan ja itähelsingin kapakat tyhjenevät espanjassa viini ja olut virtaa vanhaan malliin johon irlantilaisetkin haluavat mukaan.
Sossuelättinä meinaat, että et joudu maksaa mitään? Väärin töppö!
Onko Töppiksellä vapaapäivä puskista?