no sivarius on tyypillistä Rkp:lle.
SIVARI siis Rkp:n puoluejohtajaksi
20
84
Vastaukset
- hyihyi
Ja sivari puolustusministeriksi, että näin rkp:ssa.
- he hehehe
Mitenkä homo sivariin pääsi.
- LKHLKJ
Suurimmassa osassa maailmaa on puolustusministerit ja jopa ylipäälliköt (valtion päämiehet) henkilöitä joilla ei ole yhtään kokemusta armeijasta. Yleinen asevelvollisuus ja varusmiesarmeijat alkavat olla harvinaisuuksia.
- höpötihöö rerger
Tai sitten on henkilöitä kuten Putin jotka eivät voineet suorittaa armeijaa. On kai Putin suorittanut jonkun jutun toisin kuin svekkuli puppeli. Putin oli Afganistanin sodan aikaan kolmekymmentä mutta töissä KGB:llä. Uskottavampi se on ainakin kuin kiinalaiset ja jenkit yhteensä. Haglundia pelotti armeija. Putinilla oli realistiset syyt.
- juu!
Persuissa niitä sivareita riittää!
- voi voi
Vois se käydä armeijan myöhemminkin kun parani, mutta sitten keksi muut syyt.
Oisko alunperinkin ollut vain tekosyy, eli ruotsinkielinen lääkäri avusti.
- Huhhuh!
Onhan se outoa, että SIVARI tulee puolustuministeriksi! Siis maassa, jossa on yleinen asevelvollisuus! Jotain rajaa.
Onhan meillä ollut nainenkin puolustusministerinä ja jopa erittäin kehuttu ja arvostettu sellainen joten mitä te netti fennot nyt taas möykkäätte.
- kruggr
Ankdam kirjoitti:
Onhan meillä ollut nainenkin puolustusministerinä ja jopa erittäin kehuttu ja arvostettu sellainen joten mitä te netti fennot nyt taas möykkäätte.
Oletko täysi sekopää kun kutsut Rehniä "kehutuksi"? Kehutti kenen piirissä? Unettomuudesta ja lukuisista muista persoonallisruushäiriöistä kärsivien kaltaistesi svekkulien parissa vai.
- Lubenter
Ankdam kirjoitti:
Onhan meillä ollut nainenkin puolustusministerinä ja jopa erittäin kehuttu ja arvostettu sellainen joten mitä te netti fennot nyt taas möykkäätte.
Se on eri asia, nainen tai mies mekossa.
- 231tr1234t
RKPn puheenjohtaja ei ole SIVARI - mistä moinen väite?
- jåååå
Haglund on sivari
- ollako vai ei
Tee tutkimuksesi paremmin pösilö ennen kuin taas avaat typerää hevosturpaasi ja nolaat itsesi sekä muut svekkulit.
- Ei olekaan
sivari vaan ruununraakki...
- gidoe totoswky pöyt
Ei olekaan kirjoitti:
sivari vaan ruununraakki...
Haglund on yhtä sivari kuin Donnerkin. En sinänsä kyllä mielelläni Donneria haukkuisi. Hän sai jo rangaistuksensa syövän ja isänsä kuoleman ansiosta. Kärsinyt liikaa yhdeksi mieheksi. No man is an Island.
- ruununraakki
gidoe totoswky pöyt kirjoitti:
Haglund on yhtä sivari kuin Donnerkin. En sinänsä kyllä mielelläni Donneria haukkuisi. Hän sai jo rangaistuksensa syövän ja isänsä kuoleman ansiosta. Kärsinyt liikaa yhdeksi mieheksi. No man is an Island.
"Hän sanoo saaneensa vapautuksen rauhanajan palveluksessa terveydellisillä perusteilla."
http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/330861/Haglundista tulisi armeijaa kaymaton puolustusministeri
- 4
Yrjö Kallinen!!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2464041Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232317Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575822006- 1411481
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37940- 77939
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127937Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!331860Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8857J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl62780