Kuka tai mikä taha voisi auttaa minua kun isännöitsijämme on maksanut vuosien ajan asuntoyhtiölakien vastaisesti kylpyhuoneremontteja ja muita remontteja asunto yo:n kassasta vaikka meidän yhtiöjärjestys mm. sen kieltää?
Vuosi sitten osallistuin asuntoyhtiömme hallitukseen ja sain huomata että muut hallituksen jäsenet pyrkivät kaikin keinoin isännöitsijän tekemisiä peittelemään. mm eivät antaneet minun tutustua lainkaan taloyhtiömme laskutustietoihin.
Poliisin mielestä ei ole rikosta syntynyt kun ole mukamas pystynyt osoittamaan teon tahallisuutta jotta se olisi rikos.
Kyseinen isännöinti yritys on jo kerran selvinnyt pälkähästä samoista ongelmista toisen taloyhtiön kanssa sen takia että virheet ehtivät vanhentua. Kuka osaisi auttaa minua?
Akseli Kiinteistöpalvelut huonoa isännöintiä vuodesta toiseen.
661326
0
1390
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077736
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1085941- 835167
- 1394536
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113210- 552967
- 582928
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102434- 612427
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562046