persurikollisen mukaan kaikki muut ovat väärässä paitsi persu mikä tuomittiin törkeistä rikoksista. oikeuslaitoksessa on persurikollisen mukaan vikaa eikä hänessä kun teki suomen lain vastaisen teon
http://cms.hommaforum.org/index.php?option=com_content&view=article&id=731:tiedote-halla-aho-kkon-paeaetoes
http://cms.hommaforum.org/index.php?option=com_content&view=article&id=731:tiedote-halla-aho-kkon-paeaetoes
Vastaukset 24
Vanhimmat
sitten on persutotuus joka on todellisuusrajan tuolta puolen
heehhehhee siellähän se syrjäytynyt "ei soiniWätys" jauhaa pas-kaansa - muuta kun ei osaa.
Eutanasia on sinulle paikallaan
halla-aho on niin isänmaallinen että tarttui luutaan mielummin kun armeijan aseeseen. tällä sivarilla ei ole oikeutta edes mainita sanaa ISÄNMAALLINEN
heeheheheeee,että kukas on nyt Suomen puolustusministeri - no sehän on sivari hur-ri haglund - joka jo siis näyttääkin homolta.
kovia uhoamaan ja muita haukkumaan. tosipaikain tullen ovat luutajääkäreinä käpykaartissa
suomen puolustusministeri on kunniaakkaasti suorittanut varusmiespalveluksen
Haglund on sivari - mikä on tyypillistä homo-hur-reille.
eikä puolustusministeri. persuissa on eniten sivareita jäseninä
kerro muuten juoppo persu miten sekava mölinäsi liittyy avaukseen joka käsittelee siviilipalvelusmies jussi tuomittu rikollinen halla-ahoa
Haglund on sivari,et sinä sille homo hur-ri mitään voi.
olet et puolueesi elikkä persut ovat täynnä tuomittuja rikollisia, sivareita ja anusputsareita
eipä tule äkikseltään mieleen vakavasti otettavaa Persu (ja), meinaatten poliittisesti
no rikollisia tai sanotaanko tuomittuja on joukossa monta ja sivareita,
vanha karjalainen viisaus, " rupelosakkia" ja ei loukata ketään, omasta mielestä neroja ja se Teille sallittakoon, heh, heh
soini lupasi erottaa halveksittavan sivarin jos tuomio tulee ja nyt se tuli korkeimmasta oikeudesta.
NYT ODOTAMME SOINILTA SANOJENSA MITTAISIA TEKOJA
petos ja valhe
timo ei ole koskaan tehnyt mitään muuta kun perustanut yhden säätiön
Nuoria miehiä mietteissään.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/cc/Bundesarchiv_Bild_146II-783,_Heinrich_Himmler.jpg
http://www.google.fi/imgres?q=kuvat halla-aho&hl=fi&sa=X&biw=1366&bih=585&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=cxW6lJrfGK1K8M:&imgrefurl=http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/115746-halla-ahon-ryopytys-jatkuu-”rasisti”&docid=eiPHmR07JQmEiM&imgurl=http://kuvat.uusisuomi.fi/sites/default/files/imagecache/artikkelikuva_lo/kuvat/hallaahoBP8H8442.JPG&w=460&h=306&ei=bSHWT5HYJ8z34QSKxMC3Aw&zoom=1&iact=hc&vpx=646&vpy=277&dur=962&hovh=183&hovw=275&tx=170&ty=108&sig=117156727903801854560&page=2&tbnh=116&tbnw=174&start=21&ndsp=24&ved=1t:429,r:15,s:21,i:198
Taktiikka on tämä:
- harjoitetaan mahdollisimman populistista ja kansanomaista retoriikkaa, jotta saadaan edustajia yhteiskunnan päätöksentekoelimiin - eduskuntaan, valtuustoihin ja muihin elimiin;
- ryhdytään pilkkaamaan demokraattisia instituutioita ja oikeuslaitosta kommunistien, homojen ja vierasmaalaisten suosijoiksi ja mädättämiksi;
- osoitetaan, että yhteiskunta on heikko ja tahdoton;
- ei osallistuta päätöksiin ja ikävien ratkaisujen tekemisiin yhdessä muiden kanssa;
- nostatetaan kansanryhmien välistä vihaa ja monoliittista kansallistuntoa;
- pyöritetään propagandalevyä, jonka mukaan vastuuta otetaan heti, kun päästään valtaan ja
- syötetään lisää populismia ja aloitetaan lista uudestaan ja uudestaan, ehkä joskus sitten puree:
Kuulostaako tutulta? Kyllä, näin pääsivät Saksan kansallissosialistit lopulta valtaan. Valtalaki säädettiin lopultakin vuonna 1933, vaikka natseilla ei ollut riittävää enemmistöä Reichtagissa. Voitto perustui siihen, että osa parlamentaarikoista istui kiven sisällä ja osa peloteltiin lain taakse. Seuraamukset ovat kaikille tuttuja. Halla-aho opetuslapsineen on jo edennyt ainakin listan puoleenväliin.
PeruSSuomalaiset ovat jatkuvasti kyseenalaistaneet oikeuslaitoksen päätösvallan ja väittäneet juuri heidän joutuneen poliittisen ajojahdin kohteeksi. On naurettavaa, että kansanedustajana lakeja säätämässä oleva henkilö ei katso lakien koskevan omaa toimintaansa. Aikaisemmin nämä jumalasyndroomasta kärsineet eivät sentään ole edenneet eduskuntaan asti, mutta nettiaikakaudella näköjään kaikki on mahdollista.
Eiköhän se Halla-aho tule sen sakkonsa maksamaan ja jos ei maksa niin kärsii lisäseuraamuksia, olettaen että aateveljesi ovat suvainneet pehmeydessään sellaisia edes lakiin säätää.
tulkitsee vain lakia, ja Halla-aho on eri mieltä saamastaan tuomiosta. Voi kuinka kauhee. Tietää aivan varmasti vähintään Hitlerin toista tulemista, vai mitä?
Joo. Toisesta tulemisesta tässä on kysymys. Lienee kuitenkin hyppelihiiren toinen tuleminen kyseessä. Tiedäthän siellä myökkipyökkimetsässä.
mieleen sivari halla-ahon toiminta
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012061215695751_ul.shtml
Jussi Halla-ahon (pers.) mukaan hänen korkeimmassa oikeudessa saamaansa tuomiota rasistisesta rikoksesta ei voi pitää "minään taivaallisena totuutena", vaan se on muutaman ihmisen henkilökohtainen tulkinta.
Eli maan alla toimivan militaristisen natsijärjestö Suomen Sisun johtajiin kuuluva Jussi Halla-aho kokee olevansa Suomen lain yläpuolella.
Mitä on ajateltava kansanedustajasta, joka halveksii eduskunnan säätämää Suomen lakia.
-------
MTV3 - STT:
Oikeusoppineet ihmettelevät Halla-ahon lausuntoa
Oikeusoppineet tyrmäävät kritiikin, jota eduskunnan hallintolakivaliokunnan puheenjohtaja Jussi Halla-aho (ps.) on esittänyt saamastaan korkeimman oikeuden tuomiosta. Asiasta kertoo Helsingin Sanomat.
KKO tuomitsi Halla-ahon viime perjantaina uskonrauhan rikkomisesta ja kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Halla-ahon mukaan hänen saamansa sakkotuomio on muutaman ihmisen henkilökohtainen tulkinta.
Valtiosääntöoikeuden professori Tuomas Ojanen toteaa, että Halla-ahon lausunto hämärtää vallan kolmijakoa ja vaarantaa tuomioistuinten riippumattomuutta. Oikeustieteen professori Kaarlo Tuori on Ojasen kanssa samoilla linjoilla.
-Vuonna 2004 Suomi sai huomautuksen YK:n ihmisoikeuskomitealta siitä, että poliitikot puuttuvat puheillaan tuomioistuinten tuomiovallankäyttöön, Ojanen sanoo Helsingin Sanomille.
tuomiota ei saa arvostella, jos on kansanedustaja, vai? Pitää vain kiittää oikeuslaitosta hienosta työstä, vaikka pitääkin tuomiota vääränä?
nyt asiaa tutkinut jokaisessa asteessa ja tämä sivari persu kehtaa väittää että hän tietää asian paremmin. sitä paitsi laki ei ole mikään mielipide miksi sivari jussi sitä väittää