ETSITÄÄN YLLÄPITOON HEVONEN JA PONI!

-

Etsin itselleni yllä pitoon 150-165cm korkeaa (ja mielellään 1998-2006 syntynyttä hevosta) Itse olen 15 vuotta ja hevosia harrastanut kymmenisen vuotta ja monenmoisista hevosista kokemusta. Valmennuksissa käyn usein, mutta kisoissa harvemmin (koska ei ole ollut sopivaa hevosta vähään aikaan). Tasoltani taidan olla he C-B ja esteillä 90cm. Hevosten kanssa toimin rauhallisesti ja menen hevosen ehdoilla ja että molemmilla olisi mukavaa.

Sitten etsin 12-vuotiaalle siskolleni ponia 120-140 cm korkuista ja iällä ei varmaan ole väliä kunhan ei ole eläkeläinen tai ihan varsa. Siskoni on ratsastanut suunnilleen kahdeksan vuotta.

Talli johon hevoset voisi laittaa on parin hevosen talli maalla, jossa hyvät laitumet/tarhat ja hyvä kenttä. Vanhemmat ovat mukanamme.

Toivottavasti jollakin olisi tarjolla mahd. pian :)

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Stefu LOISTAVAA!

        Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
        Kotimaiset julkkisjuorut
        134
        1987
      2. Msisa on eronnut

        Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        29
        1021
      3. Missä sinuun mies voisi

        näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
        Ikävä
        69
        872
      4. Venäläisiä keksintöjä?

        Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
        Maailman menoa
        261
        757
      5. Tiedän että on aika luovuttaa

        En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
        Ikävä
        65
        749
      6. Raviskalla tappo?

        Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
        Oulainen
        12
        721
      7. Katumuksesta

        Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
        Sinkut
        132
        685
      8. Sun mies on mun

        Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
        Ikävä
        83
        680
      9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

        Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
        Ikävä
        26
        666
      10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

        KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
        Maailman menoa
        208
        663
      Aihe