Höbla otsikoi täysin palkein päin metsää!!!

paavokas

6

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yks finne

      Yritetään luoda harhaa ruotsalaismedian voimin. Syytetään pariakymmentä henkilöä vihamielisyydestä pakkoruotsia ja sen "lieveilmiöitä" kohtaaan. Kas kummaa gallupit toisensa jälkeen antaa pakkoruotsivastustajien kannatukseksi 60-85% kyselijöistä. Luulempa ettei ne edes Jakomäkeen tai Kainuuseen edes uskalla kurkata nämä kyselijät.? Mutta valhetta on pidettävä yllä , miten kauan kestää on arvoitus mutta lisääntyyneestä tiedostuksesta pakkoruotsia kohtaan voi syyttää nettiä, koska valtalehdissä ei asiaa käsitellä. Me ollaan kuin arabimaat kaikki oikea tieto tulee netistä ;-) Milloinka on " finnien kevät..?"

    • Niin!

      Svekomedian mukaan pakkoruotsituksen vastustaminen on surujen vihaamista ja suvaitsemattomuutta????

      Kafka kävi taas täällä.....

    • savobo

      Totuus alkaa paljastua, kiitos netin !:)

    • YK S!

      No, nyt pitäisi tehdä jatkotutkimus ja kysyä,
      millainen on unelmien MAA -SUOMI...
      Tuskin siinäkään kaksikielisyys nousee kärkikymmenikköön,
      vaikka eliitti pressaa myöten väittää kansan tukevan kaksikielisyyttä..
      Näin ne kaksikielisyysuskon kulissit kaatuvat.
      Toivottavasti eliittikin alkaa tajuta asian..

    • toxBALTkirj kahv

      No eipä ihme että Höblä tuottaa JOKA VUOSI MILJOONIEN TAPPIOT. Tuskin osa svekoista edes lukee moista paskaa. Saksalaistaustaisen ihmisen perustamasta laatulehdestä tuli sisäsiittoisten pohjanmaalaisten ja ahvenanmaalaisten leikkikenttä. Tässä on lopputulos.

    • ei lue sitä

      Totta kuka lukisi sisäsiittoisten Höblää sehän on täyttä paskasontaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe