Yhtenäinen Venäjä

edistyy

Venäjä ilman Putinia!
Putin vankilaan!
Putin on varas!

Tällaisia iskulauseita sadat tuhannet mielenosoittajat kantoivat Moskovassa. Eikö Venäjä ole hieno maa? Putin sallii tällaiset jättiläismäiset mielenosoitukset jotka on suunnattu häntä vastaan.
Mikä ihmeellisintä, miliisi tai OMON tiettävästi ei tappanut yhtään

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kallista demokratiaa

      Vaarallista touhua, kuka tahansa voi saada miljoonan ruplan sakot.

    • EvakkoPoika

      Putin taitaa olla varas

      Venäjän johtotehtävissä ollessaan Putin on hankkinut yli 45 miljardin euron omaisuuden, eikä sitä varmasti ole pystytty säästämään pelkistä palkkatuloista. Ilmeisesti Putin on veljeillyt rikkaimpien oligarkkien kanssa ja sallinut näiden varastaa valtiolle kuuluvia varoja, ja siitä hyvästä hän itsekin on saanut tietyn prosentin näistä "kaupoista".

      Tällä perusteella Putinia voidaan hyvin nimittää varkaaksi. Venäjän mielenosoittajat ovat ihan oikeassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1947
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      891
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      855
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      732
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      717
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      696
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      673
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      649
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      648
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      201
      640
    Aihe