Ilmenneen allergian vuoksi meille palautettu leikkisä, purematon ja siisti poika etsii uutta kotia. Poika on soopeli, painaa noin 550 grammaa (täysikasvuisena päälle 2 kiloa ellei jopa lähemmäs kolmea), rokotettu (aikaisin, koska emolla ei rokotus ollut voimassa). Poika on todella sosiaallinen, rakastaa muita frettejä yli kaiken, joten hakisimme mielellään kotia, jossa olisi pojalle leikkitoveri.
Hintaa pyydän 190 euroa, koska todella rokotus on hoidettu, samoin lääkäri on pennun tarkistanut ja on antaa näistä todistus. Pentu odottaa Vantaalla.
Vastata voi tänne tai sitten mailiin: [email protected]
Hintaa pyydän 190 euroa, koska todella rokotus on hoidettu, samoin lääkäri on pennun tarkistanut ja on antaa näistä todistus. Pentu odottaa Vantaalla.
Vastata voi tänne tai sitten mailiin: [email protected]
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ilmottelit siitä fretistä, jota et allergian vuoksi voi pitää.. ajattelin, että sitä ei varmaan ole vielä leikattu kun se on vielä noin nuori??
hivenen...
Kuinka moni täällä olisi valmis hankkimaan yhdeksän viikkoisen,leikatun naaraan?
Kun itselleni ei tulisi mieleenkään noin nuorena leikkattua ottaa...
Nuin nuorena tehty leikkaus tuskinpa on täysin onnistunut. Ja ainakaan hyvää se ei tee fretille. Antaa reetujen kasvaa aikuisiksi, ennenkuin ruvetaan leikkauttamaan. (ei sillä, että uskoisin tuon 9viikkoisen olevan leikattu)
Tarkennetaanpas hieman. Olen tämän pennun kasvattaja, pentu lähti uuteen kotiin, jossa oli ennestään frettejä (pitkäkarvaisia, tyttöjä), mutta tämä meidän poika aiheutti allergiaa, johtuneeko siitä, että on poika ja lyhytkarvainen, en tiedä. Mutta haluan korostaa tätä asiaa, että seuraavakin kotiehdokas tulee ensin nuuhkimaan, vaikka olisi kuinka varma, ettei allergiaa synny.
Pentu tuli siis takaisin meille ja on viimeinen pentu tästä pentueesta (ja emonsa mammanpoika).
Pentua EI OLE leikattu, enkä suosittelekaan leikkauttamista kuin 8kk tai aikaisemmin, jos kiiman oireet käy omaan nenään liian kovasti.
Mistä te ootte saanu päähänne et kyseinen pentu olis leikattu?!?!?!?
Mä en ainakaan missään nää että niin lukis
"(ei sillä, että uskoisin tuon 9viikkoisen olevan leikattu)"
Tuossa tuli kysymys, että onko ko reetu leikattu ja siitä jatkui off topicina.
Olisin kiinnostunut ostamaan fretti pennun. jos voisit soitella minulle,niin saisi asiasta vähän enemmän tietoa. Terhi: 0400563397 PORI
oon ihan sekaisin...