Yritys idea nopeimmalle

Lähimailla on titinalle taloa, muumaata, herra hakkaraista ym lapsiperheitä vetävää toimintaa! Parkanosta tälläinen puuttuu kokonaan. Tai onhan meillä muumilaakso..........ei siitä sen sen enempää!
Eli tässä olisi jollekin yrittäjähenkiselle hyvä kehitettävä yritysidea!!
Joku "lasten talo" esimerkiksi angry birds, smurffitalo tai jotain.
131411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Olen usein kaivannut sellaisia tavaroita, joita voisi viedä tuliaisiksi ja jotka
olisvat juuri parkanolaisia.

Monella kunnalla ja aupungilla on omansa, mutta täältä en ole lötänyt
mitään.

Jostakin olisi kyllä iva ehdä Parkano tunnetuksi, muusta kuin huumejengistä
yms. En ole löytänyt edes kunon postikortteja paikkakunalta.

Äänestä

Eikös Lahjapaikassa ole kaipaamiasi tavaroita?

Äänestä
  • Miten sinne saisi vielä kaipaamani ystävällisen palvelun.

    Äänestä

eikös Lahjapaikassa myydä vaan esim. Jokipiin tuotteita ja sellaisia. Mutta
että olisi ihan aitoja parkanolaisia.

Saisi niissä olla myös jokin teksti ja kuva, joka viittaisi parkanolaisuuten.

Äänestä

Nuo ideat on jo käytetty ja noita "pomppulinnoja" löytyy joka taajamasta. Ompa Parkanossakin ollut yksi, mutta eipä vain menestynyt.

Pitäisi kehittää jotain uutta ja houkuttelevaa, kun meillä ei ole omaa Lillbackaakaan. Sijainnilta ja kulkuyhteyksiltään Parkano olisi varmasti aika hyvä jollekin turistipyydykselle. Kun vain joku keksisi sen kuningasajatuksen ja käärisi hihat. Toiveajattelua.

Äänestä

Muutama vuosi sitten oli todella kiva peikko- ja kotieläintila Heksuliini Porin tien varressa. Nyt ei ole toiminut enää pariin vuoteen. Siinä oli tilaa lasten juosta metsässä ja kehittää omaa mielikuvitustaan. Oli peikkotaloa, peikkopukuja lapsille, nukketalo, grillipaikkoja, merirosvolaiva ja vaikka mitä, kotieläimistä puhumattakaan. Siellä kävi kesäisin päiväkotiporukoita ym. linja-autoillakin. Kuka laittaisi sen uudestaan kuntoon?! Sitä kaivataan! :)

Äänestä
  • Parkanon matkailuvaltti OLI leirintäalue keskustan tuntumassa, monella muulla paikkakunnalla sitä ei ole. Tämäkin mahtava paikka menetettiin, kun kaupungin viisaat päättivät miettiä asuntoaluetta tilalle. Meitä mökki-, vaunu- ja asuntoautomatkailijoita on aika paljon, tästä alkaen ajamme Parkanon ohi, ikävä tulee tosi kivaa paikkaa :(

    Äänestä

  • 32 kirjoitti:

    Parkanon matkailuvaltti OLI leirintäalue keskustan tuntumassa, monella muulla paikkakunnalla sitä ei ole. Tämäkin mahtava paikka menetettiin, kun kaupungin viisaat päättivät miettiä asuntoaluetta tilalle. Meitä mökki-, vaunu- ja asuntoautomatkailijoita on aika paljon, tästä alkaen ajamme Parkanon ohi, ikävä tulee tosi kivaa paikkaa :(

    Ei kaupungin keskustassa voi olla leirintäaluetta. Eihän Helsingissäkään ole.

    Äänestä

no nyt meni vähän yli aatteen. Siis tarkoitus oli kysellä parkanolaisia tuotteita,
joissa parkanolaisuus näkyisi ja joita voisi viedä tuliaisiksi.


ei siis retkeilyaluetta....

Äänestä

Tarttis veistää sellaisia pieniä puuäijiä joilla on väärät sääret kieron näköinen
naama ja luikurin silmät.

Äänestä

Voi herran jeesus ku oli viisas ajatus. Kyllä on isi tai äiti opettanut et kahdellakin
sukulaisella rikastutaan.

Äänestä

Mitä tämä kiuluverstas tekee. Onko siellä myymälää, vai onko vaan
alihankkija.

Äänestä

On kiuluverstaala myymälä. Ja hienoja ovat tuotteet..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


yrittäjähenkiselle kirjoitti:

Lähimailla on titinalle taloa, muumaata, herra hakkaraista ym lapsiperheitä vetävää toimintaa! Parkanosta tälläinen puuttuu kokonaan. Tai onhan meillä muumilaakso..........ei siitä sen sen enempää!
Eli tässä olisi jollekin yrittäjähenkiselle hyvä kehitettävä yritysidea!!
Joku "lasten talo" esimerkiksi angry birds, smurffitalo tai jotain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu