Mitäs tekikään Presitentti Mauno Koivisto, tämäkään ei ole rikos Suomen oikeuslaitoksen mukaan,kysyn vaan?? kaikki mitä Halla-aho tekee ja Perussuomalaiset on rikoksia.
Onkos vakoilu mitätöntä puuhaa verrattuna johonkin blogin kirjoitukseen, missä menee raja, raja on siinä mistä puolueesta on kyse.
"Hän ilmoitti" olevansa valmis informoimaan MFS:n upseereita tiedoistaan joita hän kerää DDR:N lomilla."Kati" totesi olevansa vakuuttunut, että hän joutuisi Suomeen salaisen palvelun kuulusteluihin, mikä viittasi siihen, että "Kati" oli tavalla tai toisella joutunut Supon seurataan. Tosin presidentti KOivisto oli virkaan astuttuaan 1982 kieltänyt Supolta kommunistien eritysseurannan, mikä saattoi olla syynä, mikäli Riitta Juntunen Suomeen palattuan ei joutunut Supon eritystarkkailuun vuosikausia DDR:ssä oleskelunsa jälkeenkään Pääministeri Kalevi Sorsa teki syyskuussa 1985 DDR:ään virallisen vierailun, jota MFS seurasi herkeämättä. Tuskin olisi ollut edulista, mkäli Supo olisi paljastanut MFS:n toimintoja vierailun alla (vierailusta myöhemmin)
Miten se tällainen on että vakoilu ei ole rikos
outoa on
2
152
Vastaukset
- Leivätön pöytä
"kaikki mitä Halla-aho tekee ja Perussuomalaiset on rikoksia."
Ei kaikki, ainoastaan jutut joista Halla-aho ja muut persut ovat saaneet oikeuden tuomion.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578880IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3116197Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.76924Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43768MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666