Pakotin itseni kuuntelemaan välikysymyskeskustelua saadakseni selville hallituksen apupuolueiden kannan.
Virheiden ja vasemmistoliiton kanta selvisi, enempää lässytystä en enää kestänyt mutta Kristilliset on varma nakki, hallitus ei hajoa, suomen kohtalo on sinetöity.
Tulee käymään juuri niin kuin viimekevään vaalituloksen selvittyä sanoin: käytännöllisesti katsoen kaikki hallitusvalta siirretään EU:lle. Sen jälkeen edes kansanedustajien vaihtaminen näistä napinpainajazombeista oikeisiin ihmisiin ei enää auta. Suomesta tulee Keski-Euroopan luonnonvara-aitta ja ydinjätteen kaatopaikka lopulta taistelutanner roistovaltioiden sodassa Venäjää vastaan.
Ehkä tätä asiainkulkua ei olisi ollut edes teoriassa mahdollista estää kahdesta syystä:
1 Ihan oikeiltakin vaikuttavat ihmiset käyvät läpi jonkinlaisen metamorfoosin ja muuttuvat zombeiksi päästyään kansanedustajiksi. Johtunee maailman kemikalisoitumisesta.
2 Vaalikarja ei tajua vieläkään missä mennään, miten ne älyäisivät äänestää oikein, ei mitenkään. Oikeinäänestäminen tarkoittaa että vaihdetaan kaikki takinkääntäjät.
Suomen kohtalo on sinetöity
7
73
Vastaukset
- EU = SIMS-peliä
Goldman Sachs -pankki on jo EK:n, Kreikan ja Italian johdossa. Seuraavaksi demokratia nollataan kokonaan joko Espanjassa tai Kyproksella.
- Korjaus
Goldman Sachs on jo EKP:n, Euroopan Keskuspankin, johdossa...
- Ple!
Suomen hallitukselta puuttuu rohkeus!
On rohkeutta, jos uskaltaa myöntää olevansa väärässä!
Joko Islannin tai Argentiinan malli olisi oikea!
Suomen kenties idioottimaisin hallitus on pyramidihuijauksen uhri! - hallitus nurin pian?
Valitettavasti valtaa on siirretty jo rajattomasti EU:lle ja verovarojamme takauksetta mirjardeittain. Tämä ei käy enää oikeaa "aikaa"
http://velkakello.fi/
...niin vikkelästi Urpalainen ja katainen on verovarojamme mättänyt eespäin. - näin pitäisi
Tässä on hyvä ehdotus:
http://yle.fi/uutiset/brittilainen_ehdotus_eurokriisi_ratkeaa_jos_suomi_lahtee/6179946
Siitä nähkäämme vain unta.... - mitä nopeammin sen
Irti EU:sta ja eurosta olisi ainoa pelastuksemme.
Jahast, täällä on käynyt jonkinlainen apuharvennus. Hyvä että sentään asiallisemmat viestit jäivät.
”Irti EU:sta ja eurosta olisi ainoa pelastuksemme.”
Se jäi nyt haaveeksi. Viimekevään eduskuntavaali oli viimeinen mahdollisuus muuttaa asioiden kulkua, mutta 81% kansasta ei halunnut muutosta. Nyt se on jo myöhäistä. Vauhti on kova ja kiihtyy edelleen, ainoa mitä voidaan tehdä, on pidellä hatusta kiinni.
Mielenosoitukset ja mellakointi eivät auta. Ne antavat vain poliisille - ja jos oikein tiukka paikka tulee niin myös armeijalle - tilaisuuden pelotella kaikki hiljaisiksi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341967Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29959- 69866
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?260740Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65726- 10709
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132680- 79665
- 26659
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.205652
