Suomi sekä Salo kiittää kyseisiä velmuja ryöstivät, kaappasivat ja raiskasi sitten Nokian.
http://blog.laptopmag.com/wpress/wp-content/uploads/2012/06/elop-ballmer.jpg
Suomen kova poika Jörmä Öllillä ei voi muuta kuin lyödä kädet ristiin ja huutaa hallelujaaaa.
http://www.sss.fi/uutiset/talous/158807_515h.JPG
Seuraavaksi masentava video Salon kohtalosta:
http://www.youtube.com/watch?v=px6N9xMqoCg
Salo Suomen tuleva ghetto
12
189
Vastaukset
- nnncbjjbvjn
Salolla alkoi heti menemään huonosti kun siellä tehtiin se suuri kuntaliitos. Kun köyhät kunnat liittyi saloon, ennen niin rikas kaupunki joutui ottamaan pikavippejä että saa aivan tavalliset laskut maksettua. Ja nyt sitten vielä tämä.
- 15+1
Salossa taitaa olla puhelimet tehty.
Kebab paikkoja kyllä riittää. - nnncbvbmnbbn
15+1 kirjoitti:
Salossa taitaa olla puhelimet tehty.
Kebab paikkoja kyllä riittää.Tuota kebab-paikkojen määrää itsekin ihmettelin. Ei salossa montaa metriä kadulla pääse, kun taas on ravintola. Miten ne kaikki voi kannattaa? Myymällä 3 euron kebabeja?
- eläkääniin kuin ääne
Älkää valittako, suurin osa nokian työntekijöistä äänestää Kokoomusta. Kokoomus on kapitalistinen puolue, me elämme kapitalistisessa maailmassa ja maassa, joten kiittäkää äänestäjiä. Kapitalismin sääntö on jos jokin asia ei toimi, niin se kuolee pois ja niistä raunioista syntyy sitten uutta. Nyt teillä Salolaisilla on mahdollisuus toimia kuten olette äänestäneet. Tehkä nyt jotain uutta niistä raunioista.
PS: Elkää niin kuin olette äänestäneet, vai luuletteko te että oma velkainen asunto, kesämökki tekee teistä omistavaa luokkaa ja porvaria HAHAHAAAAAAAAAA- Ihme vinkujia!
Muahaaaahahaaaa, urpo!
Ihmeen kauan kapuloita on kasattu ja pakattu Suomessa. Suomalaisen duunarin palkka vain on liian kova yksinkertaiseen kokoonpanotyöhön.
Vietnamissa palkkaa maksetaan n. 300-400 euron verran kuukaudessa.
Asiakkaatkin ovat pääosin muualla kuin Suomessa, sillä suomalaisetkin ovat oppineet ostamaan korealaisia, kiinalaisia ja amerikkalaisia kapuloita.
Pudottamalla palkat kilpailukykyiselle tasolle homma onnistuisi. Kannattaisi myös katsoa, mitä ympärillä tapahtuu. Työpaikat katoavat kuin tuhka tuuleen, koska erityisesti matalan jalostusasteen työpaikat katoavat. Valtiot riutuvat kuilun partaalla.
Palkat, sosiaalimenot, eläkkeet ym. on hinattu niin korkealle, että edessä on vapaa pudotus lähemmäs tuota Vietnamin tasoa. Kilpailukyky on pakko palauttaa. - sdsdafasfd
Ihme vinkujia! kirjoitti:
Muahaaaahahaaaa, urpo!
Ihmeen kauan kapuloita on kasattu ja pakattu Suomessa. Suomalaisen duunarin palkka vain on liian kova yksinkertaiseen kokoonpanotyöhön.
Vietnamissa palkkaa maksetaan n. 300-400 euron verran kuukaudessa.
Asiakkaatkin ovat pääosin muualla kuin Suomessa, sillä suomalaisetkin ovat oppineet ostamaan korealaisia, kiinalaisia ja amerikkalaisia kapuloita.
Pudottamalla palkat kilpailukykyiselle tasolle homma onnistuisi. Kannattaisi myös katsoa, mitä ympärillä tapahtuu. Työpaikat katoavat kuin tuhka tuuleen, koska erityisesti matalan jalostusasteen työpaikat katoavat. Valtiot riutuvat kuilun partaalla.
Palkat, sosiaalimenot, eläkkeet ym. on hinattu niin korkealle, että edessä on vapaa pudotus lähemmäs tuota Vietnamin tasoa. Kilpailukyky on pakko palauttaa.laatutuotteet tehdään aina länsimaissa. voit ostaa kympin autonlämppärin, jolla poltat autosi. tai sitten ostaa norjassa tehdyn defan. maksaa monta kertaa enemmän, mutta onko sillä tuossa merkitystä.
nokia pärjäsi peruspuhelimien aikaan vallan hyvin myymällä laatua. sitten kun alkoivat tuomaan markkinoille nitiseviä muovileluja, eivät enää pärjänneetkän. kas kun niitä ne osaa vinkuintiassakin tehdä.
kaiken huippu oli että surkean raudan lisäksi valittiin huippusurkea windows-käyttöjärjestelmä. e
- Mitä sanoo
Hyvinvointivaltionhyvinvointimaisteri Jyrkiboy EEeeFlopin uudistuksista.
http://atuubi.yle.fi/videot_ja_kuvat/id-1002521
Eix ollukkin FANTASTINEN uudistus. Jokaiselle työttömälle Nokialaiselle jää enemmän aikaa puuhasteluun esimerkiksi pihapation rakenteluun. - Kunhan kysyn
Onko ihmiskunta oikeasti viisas vai vaan pelkkä joukko apinoita?
- fsdsdafasdfas
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/51332-nokia-jatti-tyhjan-paalle-emme-selvia-itse
salon työttömyys nousee 20 prosenttiin!
tuo kurjuus ja ihmisten pahoinvointi on siellä ennenkin ollut aivan aistittavissa olevaa. mitähän tästä nyt seuraa? toivottavasti sinne saadaan ainakin poliisin voimavaroja lisättyä tilapäisesti.
koska mitäs muutakaan suomalainen tekee tällaisessa tilanteessa, kuin että menee vetämään kännit. ja vitutukseen viina on aika huono lääke. - Hyvä uskoiset
BÖNDET !!! Pikku lapsetkin jo tiesi mitä tuleman pitää kun mr. Kana..dan oma poika Floppi astuu Nokian valtaistuimelle.
http://nerdation.pl/images/2011/10/elop_trojan.jpg - Matka mutiin jatkuu
"salon työttömyys nousee 20 prosenttiin!"
Älkää aina valittaklo salolaiset. Espanjassa työttömyys on 25%.
Salo ei ole vielä perillä, Salo on vasta matkalla! Nauttikaa kaikki kyydistä.
Ja muistakaa äänestää kunnallisvaaleissa. - räpsärimpsa
´´Seuraavaksi masentava video Salon kohtalosta:´´
mutta katsokaapas miten upealta Salossa näyttää nyt tällä hetkellä! :)
http://maps.google.fi/maps?hl=fi&tab=wl
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7193134Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3622832Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o672648Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä322542Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja582088Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181609Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121602- 491599
- 791589
- 571489