NOKIA SYÖKSYY NEW YORKIN PÖRSSISSÄ!!! -15 %

Raju pudotus

9

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nyt tehdään tiliä

      Suomalaiset hullut isänmaanystävät ostivat Nokiaa kurssitasolla 2.20 ... 3.50. Luultiin että nyt saadaan halvalla osuus hyvästä, tutusta kotimaisesta firmasta.

      Mutta kun ei saatu. Oikeat ostajat Amerikasta ovat liikkeellä nyt. Nyt Nokiaa myydään sellaisella hinnalla millä bisnismiehet ovat tottuneet kuupahtamassa olevia firmoja ostamaan.

    • Tunnin tuska enää

      Suomessa -15.92% tasolla mennään. Tunti vielä, niin Nokian hautakuoppa on kaivettuna valmiiksi.

      • Ajatteppa ite

        Uskomaton näytelmä! Vuodessa markkinajohtaja kuopattu. Kuka on alkanut laskemaan hintoja, mitä tämä Suomelle maksaa. Ei tule verotuloja. Menoja köykäsesti laskettunana 100 miljuunaa näille pois potkituille vuodessa. Alihankkijat, en osaa laskea. Lasku on hirvittävä. Sijoittajat, rökäleitä ja turskaa. Kaikki vain yhdessä vuodessa.

        Se kävi äkkiä, kun Suomi putos puusta! Tasoelin poikki ja niin ees pois päin.


    • hirmuisellakiireellä

      Kreikkalaiset ja espanjalaiset taas nostavat kiirellä varojaan pankeista pois tällä hetkellä...

    • Kumisaapasta viedään

      Yleensä kun pörssifirma ilmoittaa isoista, monen tuhannen ihmisen irtisanomisista, niin tämä ilmoitus nostaa pörssikursseja. Sijoittajat arvelevat että kun kustannukset alenevat, tulevaisuudessa saadaan paremmat tuotot ja osingot.

      Nokian saneerauksessa tämä logiikka ei toimi nyt lainkaan. Nokia ilmoitti suurimmista saneerauksistaan ikinä. Ja se sai suurimman pörssikurssin laskun aikaiseksi, ikinä!

      Nokia ja sen uskottavuus ja brändiarvo on aivan käytetyn kumisaappaan arvoinen markkinoilla. Kurssi ei tästä nouse koskaan, eikä niin kauan kuin Elop on johtamassa Nokiaa.

    • MYYKÄÄ KAIKKI!

      SHORT! SHORT SHORT! ROTTIEN ON AIKA JÄTTÄÄ PALAVA ÖLJYLAUTTA JA UIDA HENKENSÄ EDESTÄ!

    • Vasta esi-harjoitus

      >> Ei tule verotuloja. Menoja köykäsesti laskettunana 100 miljuunaa näille pois potkituille vuodessa. Alihankkijat, en osaa laskea. Lasku on hirvittävä. >>>

      Tämä on leikkiä sen rinnalla mitä laskua Suomelle tarjotaan maksettavaksi kun Eurooppaan takaamamme velkapommit alkavat paukkua. Suomelta voidaan pyytää jopa lähelle 60...100 miljardia euroa nousevien rahasummien maksamista.

      Tuon kokoisissa velkakirjoissa on Suomen Valtion nimi takaajan kohdalla tällä hetkellä.

      Sitä ei tiedä vielä kukaan, että millainen järjestely tässä koko Euroopan tasolla tehdään. Kukaan ei enää pysty maksamaan tämän kokoluokan velkoja.

      Eurooppalaisia velkoja on pakko antaa anteeksi vähintään 1000 miljardin euron verran. Se jää nähtäväksi mikä tulee olemaan Suomen ja muiden Euromaiden luottoluokitukset, kun tämä souvi päättyy.

    • ....................

      Minä ostan niin paljon kun kerkeen :)))))

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1998
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1037
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      877
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      763
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      751
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      13
      725
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    8. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      685
    9. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      669
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      210
      668
    Aihe