Suomalaiset uskoivat Nokian nousuun: 52 000 uutta osakasta
Suomessa on riittänyt uskoa Nokiaan ja Stephen Elopiin. Näin voi sanoa, jos katsoo Nokian suomalaisten osakkeenomistajien määrän muutosta. Yhä useampi on veikannut Nokian arvonousun puolesta.
Nokian osake maksoi 7,5 euroa, kun Elop aloitti syyskuussa 2010 toimitusjohtajana. Tänään hinta on painunut alle kahden euron.
Nokialla oli toukokuun lopussa suomalaisosakkaita 240 799, joka on yli 52 000 enemmän kuin syyskuussa 2010. Se on muuten saman verran kuin Salon kaupungin asukasluku.
http://www.tietoviikko.fi/kaikki_uutiset/suomalaiset uskoivat nokian nousuun 52 000 uutta osakasta/a816703
Kyllä se siitä...
Suomalaiset uskovat nokian nousuun!
10
<50
Vastaukset
- somlandian president
Suomalaiset ovat sinisilmäisiä hölmöjä !! Sen ovat huomanneet romaniankerjäläisrosvot ynnä kaikenmaailman musut jotka meitä kuse'ttaa.
- Ei siis voi.... :D
Joku sai sitten myytyä roskaosakkeet suomalaisille? Oliko se Elop?
- Johny Cash
Nokia on hyvä sijoitus. Hei kaverit, me jopa tienataan tällä!
- Jos tietää
Mitä Katainen sai tietää ennen tulosvaroitusta ????
- Paha geenivirhe
Suomalaiset ovat synnynnäisiä luusereita, joilla on häviäjän karma. He ovat yleensä aina häviäjien puolella.
- nncnbhbnnnbvv
Jep ja jos suomalainen on jotain voittamassa, se ryssii asian viime hetkellä. Jopa sellaisen asian, jota ei pitäisi voida ryssiä. Koska mitä sitä sitten ruikuttaisi kun asiat on hyvin? Suomalaiselle ajatuksenakin sietämätön tilanne.
- 121299282763
Tää saatxxxn Elloppi kusettaa koko nokian ulos suomesta. Ålkää nyt hemmetissä ainakaan enää niitä kännyköitä ostako. Minkä takia piti yleensäkkin lähteä tommonen kerbuusi valitsemaan johtajaksi. Suomesta olis löytyny varmasti parempi ja löytyshän täältä Linuksikin. Kusettivat Jenkit tyhmää suomipoikaa taas.
- -o-
Suomi tarvitsee miljoonia haisevia pakolaisen paskiaisia työvoimapulaa paikkaamaan.
- Pula-aikaa pukkaa?
Miettikää, Salossa kokonainen tehdas jää nyt ilman työntekijöitä. Heti Thors hakemaan lisää moniosaajia paikkaamaan puute!!!
- Kruunuja oomme
Ihmiset on luomakunnan kruunuja. Joopa joo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1342016Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291065- 69880
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261768Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65759- 14739
- 83689
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132687Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.213676- 26672