Onko KKO-Demla-Mafia Kuvottava?!

Aivot Raksuttavat?

Kuinka ihmeessä voi olla mahdollista, että kansanryhmää vastaan kiihottavan rasistisen uskonopin itse siteeraaminen voi johtaa tuomioon, vaikka siinä vain siteerataan uskonopin rasistisia käskyjä, ei omia näkemyksiä?

Kuinka voi olla mahdollista, että rasistisella uskonrauhaa rikkovalla ja kansanryhmää vastaan kiihottavalla opilla on täydet toimintamahdollisuudet oikeusjärjestelmämme ja kulttuurimme alla, mutta jos joku lukee ja ottaa esiin itse kirjoitukset niin saa itse syytteet tämän opin lukemisesta??

Jotenkin niin hullulta tuntuu, tähän on tultu.

11

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä kylvää sitä...

      Tilanne on sama kuin että jos KKO suojelisi Jammua pedofiiliksi haukkumiselta.

      Paitsi Jammu ei tietääkseni, vaikka murhasi uhrinsa, levittänyt ideaa harrastaa pornoa lasten kanssa, muille. Niinkuin Islam on tehnyt jo 1400 vuotta, todella hirvittävin seurauksin.

      Norjassa raiskattiin viime kesänä, ilmitulleina tapauksina laskien, yli 400 lasta ja naista. Kaikki tapaukset olivat maahanmuuttaneiden tai muuten tulleiden muslimien tekosia.

      Pitääkö tosiaan käyttää verorahoja Islamin ihmisoikeusloukkauksien juurruttamiseen meillekin pysyväksi terroriksi lukemattomia lapsia ja naisia vastaan, rahoittamalla muslimien synnytyslaitokset, eli muslimiperheet?

      Meillä on jo mm. Shia-moskeija joka on nimenomaan sanonut että tekee KAIKKENSA jotta moderaatit muslimit joko saadaan noudattamaan Koraania ja Shariaa KUNNOLLA, tai sitten heidät jotka eivät suostu Shariaan, ja yrittävät sopeutua länsimaiseen yhteiskuntaan, lahdataan surutta.

      Tämä Suomeen lapsi-lisiä ym. etuja nauttimaan saapunut Shia-lahko oli juuri se joka julisti FATWAN SALMAN RUSHDIETA VASTAAN.

    • Syy löytyy pelosta

      Kyllähän tuomarit pelkävät kyömyjä ,siksi tuomio.

    • ???
    • Voimannäyttö

      Kysymys oli siitä että demarituomarit joilla oikeuslaitos on miehitetty, esittivät perustavanlaatuisen voimannäytön. He todistivat suomen oikeuslaitoksen olevan niin talutusnuorassaan että se joka nimittää 9-vuotiasta raiskannutta vanhaa äijää pedofiiliksi, voidaan tuomita uskonrauhan rikkomisesta, ja se joka esittää mielipiteenään että suomalaisten leimaaminen geneettisesti rutinoituneiksi juopoiksi vaimontappajiksi on yhtä perusteetonta kuin somaleiden leimaaminen geneettisesti loisiviksi ryöstelijöiksi, voidaan tuomita kansanryhmää vastaan kiihottamisesta.

      Ellei tuo riitä sosiaalidemokraattisen puolueen mahdinnäytöksestä, niin seuraavaksi kukaties tuomitaan jussi-paidan tai suomenlipun hallussapidosta joku näytösluonteisesti. Sopiva syytekohta voisi olla vaikkapa joukkotuhonnan valmistelu.

      Mitään järkeähän tuollaisessa kontaminoituneen oikeuslaitoksen pullistelussa ei ole, mutta järkiperusteet on kipattu laidan yli jo aikoja sitten. Nyt puhuu pelkkä mahti ja kansan pelotteleminen laittomalla mielivallalla.

      On syytä muistaa että tämäkin oikeuskäytäntö ei ole päämäärä eikä minkään kehityksen päätepiste, vaan vain välivaihe matkalla kohti tavoitteita joita aiemmin ei olisi uskonutkaan. Ovatpa tietyt kokoomuspiiritkin paljastaneet että "persukehitys pysäytetään vaikka se tarkoittaisi hätäistä liittovaltiota".

      • Arvailua

        Esitänkin että seuraavaksi KKO turvautuu kunniamurhien
        laillistamiseen.

        Syy on se että KKO:n riveissä on monta häpeää tuntevaa ihmistä jotka haluavat eliminoida keskuudestaan Leninin mielipiderikokset Suomeen pakottaneet kahjot vihavasemmiston Demlan kätyrit tuhoamasta koko maata.


    • Ple!

      Mitä on Demla mafia?
      Mitä yrität selittää käsitteellä, jota ei ymmärretä laajemmin?

    • Suomen Diktatuurista

      Kiitos kysymyksestä. Demla-mafia on ottanut itselleen oikeuden tuhota kotimaata viljelemällä Leninin suosimaa tapaa käydä oikeutta. Esimerkiksi juuri Halla-Aho on joutunut todistetusti poliittisen ajojahdin uhriksi. Syyttämispäätöstä lykättiin aina kun päätöstä valita eduskunnan jäseniä lykättiin. Linkki jossa lisää aiheesta:

      http://turjalainen.blogspot.fi/2009_03_01_archive.html

      "...Se, että apulaisvaltakunnansyyttäjä Jorma Kalske nosti syytteen nimenomaan yllä olevan kirjoituksen johdosta, jossa nimenomaan kumotaan mahdollisuus moiseen syytteeseen, kuvaa koko jutun absurdiutta.

      Jokainen joka tekstin lukee, tajuaa, ettei siinä ole mitään rikollista, vaan että se puolustaa sananvapautta ja yhdenvertaisuusperiaatetta, eli tasavaltalaista ja tasa-arvoista Suomea.

      Tämän johdosta onkin syytä kysyä, halusiko apulaisvaltakunnansyyttäjä Kalske näpäyttää esimiestään Mika Illmania sormille? Illman, sekä muut Kalsketta painostavat tahothan luulivat saavansa syytteen nostamalla pakkovoiton, mutta Kalske antoikin heille "Troijan hevosen"

      Jussi Halla-ahon syytekohu on taas yksi esimerkki siitä, miten paniikissa oikeuslaitokseen ja valtionhallintoon soluttautuneet stalinistit ovat.

      Järjestön nimi on Demla, eli "Demokraattiset (tai pikemminkin 'Kansandemokraattiset') Lakimiehet", joka perustettiin männävuosikymmeninä SKDL:n ja taistolaisten etäpesäkkeeksi oikeuslaitokseen.

      Sen jäseniä ovat mm. oikeusministeri Tuija Brax, valtionsyyttäjä Mika Illman, valtionsyyttäjä Matti Kuusimäki, vähemmistövaltuutettu Johanna Suurpää, oikeusasiamies Paavo Nikula, oikeuskansleri Jaakko Jonkka, Rainer Hiltunen, ex-vähemmistövaltuutettu Mikko Puumalainen plus iso osa valtion ja syyttäjänlaitoksen sekä oikeuslaitoksen virkamiehiä.

      Myös nykyinen presidenttimme Tarja Halonen on järjestön "entinen" jäsen (samoin kuin tohtori Pentti Arajärvi). Lisätietoa aiheesta löydätte mm. tästä, tästä ja täältä.

      Tarkempaa tietoa Demlasta:

      http://octavius1.wordpress.com/2008/04/03/demla-oikeusvaltion-tuho/

    • onhan se

      mutta kaikki opit heille annetaan kädestä pitäen CIA:sta, joten pitänee puhua CIA-mafiasta.

      CIA on SDP:n rahoittaja jo vuosien takaa. Tosin tekeehän nuo meidän hallitusohjelmammekin McKinsey, jota tunnetusti ohjaa myös CIA.

      • Goldman Sahcs = EU?

        Väität siis että sekä Bolsheviikki- Venäjää että EU-suomea johtaa Jenkkipankkiirisukujen etujärjestöt ja -yritykset?

        Onko vahvempaa näyttöä tälle?


    • ei tarvitse

      Eihän tuo kaipaa edes enää mitään näyttöä. Bankstereiden ylivalta kabineteissa on selviö.

      Eikä mikään Suomen eduskuntapuolueista ole vapaa noiden otteesta. Heillä on ollut läpi historian pyrkimys kontrolloida myös vastapuolta ja siinä he ovat onnistuneet.

    • sota yhdistäisi

      Jos Lähi-itään tulisi täysmittainen sota niin kas kummaa demlamafiosot olisivat persujen ylimpiä kavereita, molemmathan ovat suuria Israelin ja Usan ystäviä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      2005
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      1052
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      878
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      261
      766
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      65
      752
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      14
      735
    7. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      83
      688
    8. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      686
    9. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      213
      673
    10. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      671
    Aihe