Miettikääs tätä...
Abramovich rahoittaa kulissien takana asekuljetuksia talebaneille Afganistaniin ja CIA sai vihiä tästä vuonna 2008. Mestarien liigan voitto tuottaa runsaasti rahaa jalkapallossa ja Abramovich saa täten lisää rahaa asekuljetuksien järjestämiseen.
Nykytekniikka on hämmästyttävää ja CIA pystyisi varmasti saateeliittien avulla nurmikkoa niin että esimerkiksi Terryn liukastuminen olisi ollut mahdollista. Myös Anelkan ja Drogban päät saattoi hyvin sekottaa sateeliittisingaalien avulla.
Voi kuullostaa kaukaa haetulta, mutta Terry on sateella pelannut satoja kertoja uransa aikana eikä hänen tukijalkansa ole pettänyt yhdenkään tällöin annetun syötön aikana. Täten myös kaatuminen ratkaisevalla pilkulla sateen takia oli mahdotonta.
Tuomarikin oli selvästi lahjottu tekemään useampi puolueellinen vihellys Manchester Unitedille.
Sen lisäksi, että talebanien rahoitus vaikeutui, tuli lisää rahaa Glazerien kassaan ja näiden maksamat verot USAlle kasvoivat.
Päivänselvä tapaus. Uskon myös CIAn järjestäneen Ray Wilkinsin potkut, jonka myötä liigamestaruus lähti Chelsean käsistä kaudella 2011-2012.
Olen miettinyt tätä neljä vuotta ja vihdoin ratkesi...
Chelsean finaalitappio 2008 CIAn järjestämä
KAIKEN NÄKIJÄ
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341947Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28891- 69855
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259732Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64717- 10696
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132673- 26649
- 77648
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.201640