MISSÄ PERUSTUSLAIN YHDISTYMISVAPAUS ?

OPSERVERI

Kansanedustaja Juho Eerola (ps.) on ilmoittanut jättävänsä kohua herättäneen järjestön jäsenyyden. Eerolan mukaan hänen jäsenyydestään on tehty lyömäase perussuomalaisia ja häntä itseään vastaan.
Politiikka

Perussuomalaisten sivuilla kerrotaan, että Eerolan jäsenyys Suomen Sisu -järjestössä päättyy tänään.

Eerola kertoo jättävänsä jäsenyyden, koska siitä oli tehty lyömäase häntä ja perussuomalaisia vastaan. Suomen Sisu kutsuu itseään kansallismieliseksi järjestöksi.


Hallintovaliokunnan varapuheenjohtaja, SDP:n Maarit Feldt-Ranta sanoi eilen keskiviikkona, että Eerolan valinta aiheuttaisi tilanteen, joka ei olisi "paras mahdollinen", ottaen huomioon asiat, joita valiokunta käsittelee. Keskustan tuore puheenjohtaja Juha Sipilä puolestaan ilmoitti eilen, että hän hyväksyisi Eerolan hallintovaliokunnan johtoon.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kysyä saaa?

      Taas selvä tapaus miten hallituksemme ja oikeusjärjestelmämme ovat kotimaan vihollisia!

      Vihavasemmiston mielipiderikokset, jotka on lainattu Leniniltä, toimivat näköjään yhä, olisiko siksi koska sallimme tämän?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      94
      4233
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3213
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      949
    6. 136
      936
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      786
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe