Ihme, kun suomalaisilla sivustoilla ei ole julkaistu itämeren pohjassa makaavasta oudosta esineestä saatua videokuvaa. Sukeltajat kävivät siellä ja eivät osaa selittää mikä se on. Tässä on sukeltajien kuvaama video:
http://www.youtube.com/watch?v=0sZSqdi3PSM&feature=player_embedded
Jonkinlainen outo muodostelma, mutta ei siinä mitään oviaukkoja jne ole niinkuin jossain kerrottiin. Voi olla luonnollinen, voi olla jotain muuta. God only knows. Mutta ei tuo nyt mitenkään muuten herätä ihmetystä ainakaan minulla.
Videokuvaa itämeren mysteeristä!
5
308
Vastaukset
- Uskoton 60 v.
No,jos God only knows tietää sen jutskan,niin miksi Hän ei ole julkaissut asiasta vaikkapa Taivaallista käskykirjettä vaikkapa jonkun Sabrinan kautta?
- 24erfg
Odotellaan, josko Puolueführer ja überprofeetta J. Piho saisi vaikkapa ensi yönä näyn asiasta. Joku maamme raskassarjalaisista (Piho, Veijonen ja mitänäitänytonkaan) pitää saada tarttumaan asiaan jotta siitä tulisi "piireissä" tarpeeksi vakavastiotettava.
- UskovaM1977
No miksi Hänen pitäisi julkaista asiasta tietoa? Ihan sama, kun kysyisit että miksi Hän ei ole julkaissut taivaallista käskykirjettä Pariisin Eiffel-tornista. Miksi pitäisi?
Siellä se mötikkä on itämeren pohjassa. Luultavimmin luonnonmuodostelma. Samasta syystä Hän ei ole siitä julkaissut mitään tiedotetta kun ei ole Alppien vuoristostakaan julkaissut mitään tiedotetta.
Ei mitään ihmeellistä. - Aivan niin,
24erfg kirjoitti:
Odotellaan, josko Puolueführer ja überprofeetta J. Piho saisi vaikkapa ensi yönä näyn asiasta. Joku maamme raskassarjalaisista (Piho, Veijonen ja mitänäitänytonkaan) pitää saada tarttumaan asiaan jotta siitä tulisi "piireissä" tarpeeksi vakavastiotettava.
ja saattaa olla että Piho näkee unen jossa muodostelma paljastuu kymmeniätuhansia vuosia vanhaksi kristittyjen alttariksi tai muuksi pyhäksi paikaksi
Voi myös olla että se liittyy jollain tavalla pihon mielestä Venäjän hyökkäyksiin, eli perinteeksi tulleeseen jokavuotisiin Suomen valloitukseen.
Sitä mitä veijonen tulee asiasta kirjoittamaan en uskalla edes ajatella, mutta varmasti se on jotain sellaista mihin muut ei kykene...ei edes piho vaikka aika mestari onkin. - Kexin tämän itse...
Aivan niin, kirjoitti:
ja saattaa olla että Piho näkee unen jossa muodostelma paljastuu kymmeniätuhansia vuosia vanhaksi kristittyjen alttariksi tai muuksi pyhäksi paikaksi
Voi myös olla että se liittyy jollain tavalla pihon mielestä Venäjän hyökkäyksiin, eli perinteeksi tulleeseen jokavuotisiin Suomen valloitukseen.
Sitä mitä veijonen tulee asiasta kirjoittamaan en uskalla edes ajatella, mutta varmasti se on jotain sellaista mihin muut ei kykene...ei edes piho vaikka aika mestari onkin.Ehkäpä itse yliyliyliprofeetta H.V saattaisi olla sitä mieltä,että kyseessä onkin se kolmas temppeli mikä pitää rakentaa Jerusalemiin.
Mutta sitten rakentajat hokasivat,että nyt ollaankin ihan väärässä paikassa siitäkin huolimatta,että myös Suomi on Jumalan silmäterä Israelin lisäksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse754547Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093793Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1473509Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.411992Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1251064
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.136991- 57933
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847