... ja vastaavat. Muutama eri maku, eli ei käy tylsäksi. Nopea valmistaa, iso kuppi vettä ja sinne puolikas kuutio ja mikroon. ~5 kcal/desi. Pitää myös kylläisenä.
Oletteko kokeilleet?
Oletteko kokeilleet?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
En ole maistanut, vois kyllä maistaa ! ;)
Oih, tuohan kuulostaa hyvältä... vois juoda vaikka 4 desii eikä silti tulis ku vaan vaivaset 20 kcal! Pitäskin joksus kokeilla, kiitos vinkistä! :)
Hyi saakeli!! Siinä on kamalasti rasvaa!!!
Hyi saakeli!! Siinä on kamalasti rasvaa!!!
Kanaliemikuution kokeilin, yhdestä kuutiosta saa 2 kulhollista ''keittoa'', nami. Keitin vettä ja kaadoin kulhoon. Kaloreita kai 4 yhdessä kuutiossa..? Todella vähän kuitenkin.
Kiitti vinkistä,täytyy kokeilla. oon tyytyny lämmin kuppi keittoihin mut tossahan ois paljon vähempi kaloreita! tosi hyvä!:)
Yhdessä kuutiossa on n. 15kcal, mutta liikaa ei kannata ruveta tekemään.. Sisältää meinaa jäätävän paljon suolaa.
Olen pari kuukautta juonut kahvin sijaan mukilliseen liuotetun 1/2 lihaliemikuution ja sillä menee välipalavoileipä mukavasti alas.Tiedostan kyllä sen suolaisuuden mutta syön muuten vähäsuolaista ruokaa enkä haittoja ole havainnut
Krorrin liha-, kasvis-, kana- ja kalaliemikuutioissa on 30 kcal kpl.
VALMISTUS
Sekoita 1 kuutio 1/2 litraan kiehuvaa vettä.
RAVINTOSISÄLTÖ
Ravintosisältö
per 1 dl valmista lientä
25kJ/6kcal
Proteiinia 0,11g
Hiilihydraatteja 0,46g
Josta sokereita 0,11g
Rasvaa 0,4g
Josta tyydyttyneitä rasvahappoja 0,27g
Ravintokuitua 0,005g
Suola 0,88g