Tanska ei tuominnut Muhamed pilapiirtäjää.

vapauden kaiho

Vaan vetosi sananvapauteen. Aina kun eduskunta päättää tai keskustelee eurojen antamisesta tukiaisina tulee kohu perussuomalaisten sanomisista. Oli Hirvisaaren avustajan kirjoitus ja nyt tämä oikeuden arvostelu.

Sattumaako vaiko mitä?

Kun oikein suurennuslasin kanssa haetaan, suurennellaan asioita ja huudetaan kurkku suorana, niin löytyyhän sitä.
Kuin kanatarhassa otetaan yksi kana jota kaikki saavat nokkia mielensä mukaan kunnes on saatu pois päiviltä.

11

79

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tosimies.
    • lakikaikillesamako?

      Suomessa voidaan kuitenkin tuomita "vihapuheen" perusteella jota laki ei edes määrittele ...

      • Kävin ärrällä

        Hojo Hojo Iso Pomo. Lakikaikillesamako? Hojo Hojo Apukamu! Lakikaikillesamako? Jovain. Lakieikaikillesama.


    • tasa-eri-arvo

      Kaikki tietysti ovat tasa-arvoisia, mutta demaritpa ovat vielä tasa-arvoisempia!

    • lainkunnioitus...

      Halla-ahon saama tuomio ei perustunut lakiin koska _laki_ ei tiedä demareiden nimittämästä "vihapuheesta" mitään.

      Tuomio ei siis edustanut lakia, vaan laittomuutta.

    • aselaki auttaa aina!

      Tiukempi aselaki on ratkaisu tähänkin! (kuten kaikkeen muuhunkin, näin sivumennen mainiten)

      • Tosimies.

        Tai bensaveron nostaminen


    • Tuomari kork:oikeus

      Jos Jussi Halla-aho olisi noi piirustanut, olisi korkeinoikeus tuominnut hänet 10 vuoden vankeuteet !

      • raakkuna1

        Jussi Halla-aho on kuitenkin Perussuomalaisen politiikan perustaja jäsen, ja silloin poliitikon tekemät esitykset käsitellään eri tavalla puntaroiden kuin vaikkapa jonkun iltalehden pilapiirtäjän tekemä ajankohtainen sketsi.

        Ja voin väittää tosissani että Halla-aho ei ole kyllin pätevä henkilö Perussuomalaisten johtohenkilönä, vaan hänen sukujuurensa mukainen ohjelma/implantti osoittautui ainoastaan 60% oikeaksi asioiden suhteen. Ja tämä Perussuomalaisten piirissä tapahtunut kohu tapaus kuuluu noteerattavaksi ja kirjoitettavaksi jopa Suomen poliittiseen historiaan. Ja sen oikea ilmaisumuoto tulee olla ymmärryksen antava tekijä kohtalosta, joka toteutui Suomen kokonais ohjelmassa juuri tällä tavoin. Ja kuten tiedätte niin Perussuomalaisten Puheenjohtaja Timo Soini on esittänyt asiasta lausuntonsa, jossa tuotiin asia esille tähän tapaan, "Halla-ahon eroittaminen ei ole maailman loppu, vaan hänen tilalleen tulee toinen perussuomalainen" Ja vaikkei nimeä ole vielä mainittu, niin voin itse kertoa että Timo Soini tarkoitti ilmanmuuta Raakkunaa. Joop.


    • 42+7

      Eurooppaan syntyi aikoinaan Luterilaisuus ja Protestanttisuus kun Martti luther halusi päästä muhinoimaan Katariinan kanssa. Olisiko tietyillä päättäjätahoilla salaisia pedofiilifantasioita kun islamisaatiolle halutaan tasoittaa tietä KKO:ta myöten?

    • Järjetön tuomio

      Tuomiolla ehkä yritettiin rauhoittaa kiihkomuslimeja, islamisteja, jotta olisivat rauhallisempia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      46
      4091
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      282
      4034
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      137
      3535
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      91
      3494
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      27
      2381
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      35
      1849
    7. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      63
      1749
    8. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      37
      1650
    9. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      33
      1578
    10. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      97
      1559
    Aihe