Sortavalan puisto 1935

HepomiesSortavalasta

Sinä ihastuttava tumma nainen mekossasi Sortavalan puistossa 20.6.1935. Minä olen se sarkapuvussa kulkenut mies, joka vilkuili sinua ujon himokkaasti.Silmissäsi oli viekas pilke ja vastasit hymyyni. Voisitko ottaa yhteyttä, niin saisimme viimein jotain vipinää välillemme.

4

104

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4+6

      Aika hauska provo. Mahtaako tuo tyttö olla enää elossakaan, lähes satavuotias, heh........

    • illoo pintaan..

      Elä sie hupaja! Mie oont männy naimisiin vielä vanhoilla päivilläni..Sie et lastas etes omaks tunnustanna mutta miun uusi mies kyllä..Mie oonki puuma! Poikamme Kaarlo on jo iso poika .täytti 76v..

    • HepomiesSortavalasta

      No ku ne vuoden 1936 kevätkäräjät pääs unohtumaan, jossa sitä isyysasiaa puitiin, kun oli pelloilla niin kiire. Eihän sinne ehtiny. Ja olihan siel käräjillä niitä isäehdokkaita siltikii riittävästi. Ja sotkihan ne sotahommatkin kuvioita - hevonenki kuol siel. Ja hyvä hepo ol hää.

      Kyllähän mie isän vastuuni silti kannan ja kasvatan vielä Kaarlosta kelpo miehen. Heivaat vaan Huittisiin sen ukon roikaleen viereltäis ensin. Kunhan nyt vain ottaisit yhteyttä, hunajapupuseni, esim. kirjeitse tämän lehden konttoriin nimimerkillä "Hepomies". Kyl nää asiat täst lutviintuu.

    • illoo pintaan..

      No jotta niihän sie lupasit ennekii..vaan sen rikkaan talon tytön perrään vonkasit-ja mänitkin..:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5040
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      113
      1594
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      48
      1219
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      10
      1149
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1103
    6. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1007
    7. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      969
    8. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      3
      875
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      57
      769
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      743
    Aihe