Mutta ei hätää arvoisat päättäjät !
Onneksi ne oli Suomalaisia eikä Kreikkalaisia tai Espanjalaisia joten voitte nukkua yönne rauhassa ja jatkaa sinne Eurooppaan kumartamista ja kotimaahan pyllistämistä!!!
Kukahan olis niin viisas ja semmoisen auktoriteeetin omaava ihmisen että sais nää meidän päättäjät ymmärtään ettei Suomalaisia duunareita enään kiinnosta maksaa näitten krekujen hölmöilyjä.
Suomalaiset voi huonosti on leipäjonoo työttömyyttä ja kaikenlaista pahoinvointia ihan omasta takaa vähän yli oman tarpeen ja nää idiootit on huolissaan vaan EU:sta!!!!!
Nostakaa vaan veroja ja korottakaa ihan mitä vaan mutta tehkää se SUOMALAISTEN hyväksi ja lopettakaa se EU:n pelastusyritys se on uppoova laiva!
Kansan käsi on karttuisa ja uskon että jos kerätään kolehti Urpilaiselle,Kataiselle ja muille EU:n palvojille niin menoliput löytyy sinne etelään, paluulippuja ei tarvitakkaan eikä he varmaan niitä edes halua!!!
Ja taas meni suomalaisia
ämpäri täys
2
<50
Vastaukset
- perussuomalainen ihm
Hyvä hyvä!!! On kyllä hölmöjen hommaa tää köyhän suomen auttamishalu, tai poliitikojen auttamishalu. Tavallinen kansa on jo lopen kyllästynyt tähän, ja tajuu mutta päättäjät ei ymmärrä. Milaisia ihmisiä siellä eduskunnasa oikein on, 20 ministeriä ja 200 kansanedustajaa, ja yksikään ei tee suomen hyväksi mitään!!!
Paitsi perussuomalaiset, Soini.! Mutta sitäkin mollataan kun on mies ollut oikeessa.- köyhä....
Kerros nyt mitä Soini on tehny?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341979Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.29989- 69868
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261747Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65740- 12718
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132683- 80674
- 26662
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.207655