http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012061915730442_uu.shtml
Poliisi, hallitus ja eduskunta on huolissaan! ja epäilee jotta suomessa rötösteleviin romanian manneihin littyy IHMISKAUPPAA !
Miten niin epäilee ja on huolissaan, henkilökohtaisesti minun mielestäni ei enään tarvitseisi EPÄILLÄ ihmiskauppaa, koska siitä on jo tuomioitakin annettu!
Tämä EU;n jäsenyys tuo maahamme kaikenlaista rikollisuutta ja ihmiskunnan pohjasakkaa, tämäkin on seurausta siitä kun luutamuori halonen, astrid thors ja muut hyysärismiin sairastuneet kukkahattuämmät/ukot ovat vaatineet, rajojemme avaamista taivaita myöten, nyt rajat ovat avoinna ja kaikenlainen rikollisuus ulkomaalaisten sorvaamana lisääntyy hälyyttävästi maassamme!
Kukas nyt ottaa vastuun tästä menosta? vanhojen kokemuksieni mukaan eivät ainakaan syylliset, nyt luutamuori halonen ja thorssin astridkin hyysäri kumppaneineen ovat hiljaa kuin kusi sukassa, ja varmaan pysyvätkin asiasta hissukseen!
Late Lapista. SSSS Ry!
ROMANIALAISTA BISNESTÄ SUOMESSA !
12
122
Vastaukset
- 12
Ei luutamummut Suomea EU:hun vieneet. Kyllä se oli suomaiset ihan itse. Joten turhaan luutamummoja tähän vedät.
- Late Lapista.
Eivät luutamuorit vieneetkään Suomea EU;hun, mutta luutamuorit olivat vaatimassa naamat kahallaan rajojemme avaamista, kaikenkarvaisille rikollisille, siipiveikoille ja lyyleille !
Suomen kansa ei myöskään vienyt maatamme EU mafiosojen hoteisiin, sen tekivät EU kiimaiset politikkomme !
Late Lapista. SSSS Ry! - Turpkii
Late Lapista. kirjoitti:
Eivät luutamuorit vieneetkään Suomea EU;hun, mutta luutamuorit olivat vaatimassa naamat kahallaan rajojemme avaamista, kaikenkarvaisille rikollisille, siipiveikoille ja lyyleille !
Suomen kansa ei myöskään vienyt maatamme EU mafiosojen hoteisiin, sen tekivät EU kiimaiset politikkomme !
Late Lapista. SSSS Ry!Niin mutta emmehän me kuulu kansainväliseen joukkoon jos ei meillä raiskata aboriginaaleja, silvota alapäitä, ja sodita Shiojen ja Sunnien välillä. Joten suu kiinni, et ymmärrä mistään mitään!
- Kaikki joukolla...
Suomalaistenkin kannattaa tehdä rikoksia ja rötöksiä puhtaalla omallatunnolla. Suomessa saa rötöstellä ja rikastella ihan vapaasti jos siltä tuntuu, hallitus, eduskunta ja viranomaiset ovat antaneet tälle siunauksensa. Millään ei ole mitään väliä.
Ei muuta kuin keikkaa suunnittelemaan.- Late Lapista.
http://yle.fi/uutiset/olkiluodon_rikosilmoitusten_tutkinta_ei_etene/6188380
Tuskinpas Suomalaisten rötöksiä katsellaan läpi sormien, ulkomaalaisten kylläkin, kuten kuva numero 1 osoittaa !
Late Lapista. SSSS Ry!
- meidän verovaroilla
Jo lainsäädännöllä voidaan saavuttaa paljon ja jo kerjäämisen kieltäminen auttaa asiaa.
Tämä jatkuu niin kauan kuin eduskunnassa ja kunnissa istuvat väärät päättäjät. Kerjäämisen kieltäminen lailla jakoi Helsingin ja Uudenmaan kansanedustajat. 55 kansanedustajasta, joista 30:ltä saatiin vastaus, 14 kannatti ja 16 vastusti kerjäämiskieltoa:
http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Yle Kerjäämiskielto jakaa Uudenmaan kansanedustajat/1135260809988
Myös tällaiset eduskunnan puhetta ja asiaa vastustavat edistävät rikoksia:
http://www.hs.fi/politiikka/Stubb hiiltyi romanipuheista/a1305558838803
Myös rikollisuutta suosivat palvelut pitää lopettaa kuten mm. nämä:
http://www.laakarilehti.fi/uutinen.html?opcode=show/news_id=10043/type=1/ref=uk
ja
http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/romaneiden_suosiman_paivakeskuksen_kavijamaara_yllatti/
ja
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/spr-palkitsi-paperittomien-klinikan-ja-sita-pyorittavat-vapaaehtoiset
ja
http://www.lapinkansa.fi/Lappi/1194738442975/artikkeli/mediuutiset ouluun paperittomien maahanmuuttajien klinikka.html
Ja eiköhän koulukin pitäisi käydä omassa maassa oman maan verovaroilla:
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/romanileirilaisten-lapset-paasevat-kouluun-vantaalla-helsinki-pohtii - sylettää
Missä viipyy hyysärien kommentit nyt?
- äläkysy
ei hankaliin kysymyksiin Pruukata vastata !
- merkon.holmlund
Hihhuli Räsäsen ja pääkyttä Paateron tulee erota.
- liittovaltio
Tämä on lopullinen tuhomme:
http://www.talouselama.fi/uutiset/eurobondit voisivat lisata suomen velkataakkaa miljardeilla/a2005727 - Huom!
EI EI EI !
Olet täysin väärässä, sillä kulttuurien erovaisuuksista johtuen on asiassa tapahtunut väärinkäsityksiä kuten seuraavassakin tapauksessa.
Lisäksi toisessa uutisessa viranhaltija epäili VAURAAN NÄKÖISTEN PUKUMIESTEN OLEVAN KERJÄLÄISNAISIEN AVIOMIEHIÄ!
------------------------------------
Jos kerjäläinen antaa rahaa jollekin toiselle osapuolelle, kyse on yleensä matkan takaisin maksamisesta, sanoo Diakonissalaitoksen palvelualueen johtaja Pekka Tuomola.
Sanomalehti Hufvudstadsbladet uutisoi tänään, että romanien suosiman päiväkeskus Hirundon luona Helsingin Sörnäisissä on havaittu merkkejä ihmiskaupasta. Lehden mukaan keskuksen eteen on ilmestynyt useamman kerran kalliin näköisiä autoja, joissa on ollut kyydissä pukumiehiä.
Lehden haastattelemat Hirundon naapurit kertoivat nähneensä, kuinka kerjäläisnaiset ovat antaneet miehille rahaa. Lehti kertoi myös itse todistaneensa saman.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 164662
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21625Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061587Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2281096Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 126889
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2846Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29817- 10815
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks47807