Herra d, ei ymmärrä biokemiasta juuri mitään. Miten atet voi pitää tällaista heppua esikuvanaan ? Lol
Dawkins
11
133
Vastaukset
- Muikkuinen
Vaikka Dawkins olisi maailman tyhmin ihminen ei se tee yliluonnollisesta yhtään todellisempaa eikä uskostasi mitään muuta kuin itsepetosta.
- sggsfsdfsfs
Kerroppa miksi pitäisi ymmärtää? Miten biokemia liittyy ateismiin?
- ...
Millä tavalla Dawkins on esikuva?
- Itsetutkiskelija
Miksi ateisti tarvitsee ''esikuvan''? Mistä sait tiedon, että Dawkins on ateistien ''esikuva''? Itse olen hylänny koko auktoriteettien olemassaolon, eikä dawkinskaan siis ole minulle kuin toinen ihminen joka uskoo siihen mihin uskoo, kuten me kaikki...Ei se tee kenestäkään parempaa ihmistä!
"Herra d, ei ymmärrä biokemiasta juuri mitään."
Kuten?- zyrt
Ei Dawkins ole esikuvani, mutta arvostan häntä. Niin arvostan myös Hitchensiä joka ikävä kyllä kuoli. Hänellä olisi ollut paljon annettavaa vielä. Pitääkin ostaa hänen viimeinen kirjansa Hitch - 22.
- ...
Ymmärrätkö sinä biokemiasta jotain?
- K.R.S.
''Herra d, ei ymmärrä biokemiasta juuri mitään.''
En tiennytkään, että vaaditaan biokemian ymmärrystä ennen kuin hyväksytään ateistiksi.- zyrt
Juu-u. Pittääpi olla semmone korkkeempi korkeakoulututkinto ennenkö hyväksyttää atteistiks.
- K.R.S.
zyrt kirjoitti:
Juu-u. Pittääpi olla semmone korkkeempi korkeakoulututkinto ennenkö hyväksyttää atteistiks.
Harmi, minä en sitten olekaan ateisti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996023
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804782Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963035Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p282833Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351067Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125970- 48774