ovat niitä Suomen tyhmimpiä ihmisiä,mutta siellä vasemmiston piirissä ovat aina ne tyhmimmät tyypit löytyneetkin.
Muuttaisivat pellet vaikka Ruotsiin,niin näkisivät sitten oikein kunnolla sitä rasismia,muslimit siellä ovat varsinkin hyviä tuossa rasismissa - tiedän ihan kokemuksesta.
Nämä rasismista höpöttäjät
2
<50
Vastaukset
- rautaako?
"Muuttaisivat pellet vaikka Ruotsiin,niin näkisivät sitten...."
Muttaisi sinä ulos sieltä homman virtuaalimailmasta. Huomaisit että maailma on muuttunut sitten 1930-luvun, jolloin historiallisista syistä fasistit ja vasemmisto (eli Stalinin maailmanvalloituspyrkimykset) olivat napit vastakkain.
Tämän päivän sosiaalidemokraattinen vasemmisto ei olisi ollut äärioikeistolaisille mikään ongelma 1930-luvulla. Itse asiassa Hitlerin talouspolitiikassa oli hyvin paljon sosiaalidemokratiaa.
Tämän päivän "äärioikistolla" ei ole mitään asiallista syytä pitää vasemmistoa vihollisenaan. Edes Hallis ei ole antamnut uskottavaa perustelua tälle panettelevan kielteiselle suhtautumiselleen.
Ja te muut vaan julistatte fraaseja ymmärtämättä syitä ja taustoja.- Ja miksi ei
Et ole itse perustellut mitenkään miksi oikeistolla ei olisi syytä pitää vasemmistoa vihollisenaan. Itse voin kertoa jo yhden syyn Halla-ahon kohdalla erilaiset näkemykset maahanmuutto politiikassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341954Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28919- 69863
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259736Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64722- 10704
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132678- 26656
- 78656
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.204647