Muistakaa myös juhannuskrapulassa:

Oksennus on ongelmajätettä koska sisältää suolahappoa.

On toimitettava asianmukaisesti pakattuna ongelmajätelaitokselle.

Esim haponkestävässä muovisessa astiassa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tänään hourulassa ? Onko sylttyvä vaiko tuuvinkia, kiisseliä tai puurova ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onongelmajäte kirjoitti:

Oksennus on ongelmajätettä koska sisältää suolahappoa.

On toimitettava asianmukaisesti pakattuna ongelmajätelaitokselle.

Esim haponkestävässä muovisessa astiassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu