Totea kuinka Ylen toimittaja hermostuvat ja ovat tietämättömiä

Näin se käy

Ylex:n shoutbox on hyvä ja nopea paikka todistaa se, että Ylessäkin useasti kyseen alaistetaan asioita liian hatarien tietojen pohjalta ja eikä siellä kestetä kritiikkiä. Kehuppa vielä kaikenlisäksi jotain muuta radiokanavaa vain aiheuttaaksesi keskustelua niin pian saat shoutboxissa myös Ylex:n toimittajien vihat niskaasi.

Asian ymmärtäisi hieman paremmin jos kyseessä olisi mainosrahoitteinen kanava, mutta toisaalta heillä ei olisi kuitenkaan varaa saamaan kuin Ylellä. Kansa kun maksaa Ylen huilut jokatapauksessa halusi tai ei.

Asian voit nopeasti ja helposti testata täällä
http://ylex.yle.fi

Myös paljon kommentteja jää julkaisematta Ylen urheilukeskusteluissakin jos kritiikkiä kohdistetaan Ylen toimittajiin ja selostajiin vaikka se olisi täysin asiallista ja hyvänmaun mukaista.

0

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Stefu LOISTAVAA!

        Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
        Kotimaiset julkkisjuorut
        134
        1954
      2. Msisa on eronnut

        Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        28
        919
      3. Missä sinuun mies voisi

        näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
        Ikävä
        69
        863
      4. Venäläisiä keksintöjä?

        Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
        Maailman menoa
        259
        736
      5. Tiedän että on aika luovuttaa

        En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
        Ikävä
        64
        722
      6. Raviskalla tappo?

        Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
        Oulainen
        10
        704
      7. Katumuksesta

        Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
        Sinkut
        132
        678
      8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

        Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
        Ikävä
        26
        656
      9. Sun mies on mun

        Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
        Ikävä
        78
        656
      10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

        KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
        Maailman menoa
        204
        647
      Aihe