Siikalatvalla 26.12.2010 sattuneessa kolarissa jossa viisi jyväskyläläistä nuorta oli matkalla lappiin,loukkaantunut Jasmine Saloranta kertoo blogissaa hauskasti ja elämänmyönteisesti uskomattoman selviytymistarinansa kannattaa käydä lukemassa.
Nuorten volvoon törmäsi paketti mersu jota ajoi 70 vuotias mies,hän kuoli.Volvossa kuski,apukuski ja kuskin takana ollut poika selvisi suht lievin ammoin."Jassu" istui takana keskellä loukkaantuen pahoin mm halvaantui alaruumiistaan.Jassun kaveri myös 18 vuotias kuoli,kaikilla nuorilla oli turvavyöt ei alkoholia ei ylinopeutta.Joten sympatiat heille kun olivat syyttömiä.
Lukekaa upea kertomus ja aloittakaa blogiarkistosta toukokuusta 2011 aivan mahtava tyttö tää "Jassu"
Uskomaton selviytymistarina rajusta kolarista
7
3241
Vastaukset
- LINKKI blogiin
Niin ja linkki blogiin on
http://rpakkaus.blogspot.fi/ - simo..
Kaveri suositti kävin lukemassa upea tarina surullinen mutta silti iloinen ja upea.
- mitä häh
Entäs tämän pakettiauton kuljettajan bloki, kuka sitä ylläpitää, kai silläkin on sanottavaa.
Ja miksi johonkin traktoriin pitää tunkea viisi ihmistä.- teku.
Kuollut ei kirjoita blogia,volvossa olleet nuoret oli syyttömiä kolariin,joten sympatiat heille.
- tts 040213
Toistaiseksi tuntemattomasta syystä:
http://areena.yle.fi/tv/1783157 Onneksi oli nuorilla kunnon auto joka oli turvallinen, siitä oli juttua siinä toistaiseksi tuntemattomasta syystä ja täytyy sanoa että kun sen katoin niin kyllä siinä silmä kulma kostu.
- Jassufani
Onneksi vaihtoivat parempaan autoon...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413928Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3573048Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt141978Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101685Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41129- 71974
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar42889Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23831- 70818
- 44794