Miksi SDP kannattaa pakkoruotsin lisäystä, vaikka kansalaisten ja puolueen äänestäjien suuri enemmistö vastustaa sitä?
Mitä demarijohto pelkää?
Mitä demarijohto pelkää?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Demarinuoret ja -opiskelijat pettivät Suomen nuorison. Miksi?
Jos haluat eroon pakkoruotsista, siirry tälle sivustolle ja seuraa ohjeita: www.hurriksi.fi/om/
”… äänestäjien suuri enemmistö vastustaa sitä?”
Eihän puolueen eliitti ole koskaan välittänyt äänestäjien enemmistöstä. Katteettomilla lupauksilla hankittu äänestäjien määrä kiinnostaa ei mielipide.
Monet demariehdokkaat ENNEN vaaleja ilmoittivat vastustavansa pakkoruotsia. Kyse oli vain yrityksestä kalastella pesujen ääniä. Vaalien jälkeen monet ovat kääntäneet takkinsa taas pakkoruotsin kannalle.
Ratkaiseeko raha? Saavatko r-säätioltä "avustuksia? Saavatko mahdollisesti joltakin muulta ruotskieliseltä taholta avustusta? Ei kai kukaan vastoin omaa etuaan toimi, jos ei mitään hyödy? Muistakaa lisäksi sdp-filatovin ilmaistyöllistämislaki!
Vaaliavut ja veroton hurrisäätiö..
Urpilainenkin vaihtoi kielivapautta puolustavan kantansa muutamassa tunnissa, kun joku taho määräsi. Kuvitelkaa!
Suuren puolueen johtaja ei uskalla pitää äänestäjiensä enemmistön puolta.
Jotain on pahasti vialla demokratiassamme....