Kukahan opettaisi Pirkkalan mautoilijoille edes vähän liikennesääntöjä?
Mopoautoilijoille liikennesääntöjen opetusta!
15
319
Vastaukset
- Hanki pätevyys JP
Parkanossa tapahtu se pahin mahdollinen toivottavasti pistää ajattelemaan niin MAUTOLLA ETTÄ MOPOILLA AJAJAT JA HEIDÄN VANHEMPANSA.
- Surullista..todella
Voi miten surullista, todella...miksi näin piti käydä? Osanotto omaisille ja läheisille täältä Etelä-Karjalasta.
- Ei meijän juuso
Tässä todistetta tästä nykykullannuppujen venäläisetä ruletista,koska POLIISI alkaa puuttuun tähän rulettiin?
http://www.youtube.com/watch?v=ohesgZWDaX- Aikuisten oikeesti
toinen todiste kirjoitti:
Kyllä järjetöntä pelleilyä tossa edellisessä linkin kuvatussa pätkässä ,poliisin pitäis kyllä viimeistään puuttua näiden kohellukseen rekisteinumerot näkyvät osalla autoista.
Ne pilaa liikennesäännöt ja kurialaisen ajotavan omaksuneidenkin teinien maineen niitäkin on yhtäpaljon ainakin kun näitä mistäänvälittämättomiä koheltajia. - Ongelmajäte
toinen todiste kirjoitti:
Tämä on sitten mitä jäljelle jää........https://www.avk.fi/sivut/detail.asp?id=183824&lang=fi
- Läheltä piti
Joku läheinen voisi opettaa liikennesääntöjä pirkkalaiselle BLONDILLE joka ajelee HOPEALLA CHATENET CH 26 mopoautolla ei väistä oikealtatulevia ,turrinsuoralla takanatulevan autojonon edestä kännykkäkorvalla UUKÄÄNNÖS!
Ettei sattuis mitään vakavampa......- säikähtänyt
Kuulostaa samalta blondilta ja hänen kulkuneuvoltaan, kun Suupantiellä ajaessani kohti lentokentäntietä pysähdyin valintatalon kohdalla suojatien eteen antamaan tietä katua ylittävälle vanhukselle, niin takanani ajava mopoauto lähti ohittamaan minut!!!! Onneksi kyseessä oli hitaasti kulkeva ihminen, jos askelet olisivat ollet ripeät olisi suojatien ylittäjä tod. näköisesti kävellyt suoraan alle! Tällä kertaa oli onneksi suojassa vielä minun autoni edessä, kun blondi suhahti ohi....!!!
- Vakava rike
Ei ne "oikeetkaan" autoilijat osaa taikka välitä. Tänään olin suojatien eteen pysähtyneenä odottaen että pääsisin kääntymään vasemmalle. Musta Audi avoauto veti oikealta ohi ilman että pysähtyi suojatien eteen. Onneksi ei sillä hetkellä suojatiellä ollut ketään.
- Enska........
"oikeille" autoilijoille sentään on joskus autokoulussa opetettu nämä velvollisuudet .jotkut eivät niitä välitä noudattaa.
Näille nuorille niitä ei välttämättä ole opetettu kun ei ole käyty sitä autokoulua tai kukaan vanhemmista ei ole opettanut.
Nuorilla monella olisi varmaan noudattaisi liikennesääntöjä jos ne tietäisivät, se vaatisi heiltä itseltään oma-aloitteellisuutta opetella ne. - ikkunasta näkee
Enska........ kirjoitti:
"oikeille" autoilijoille sentään on joskus autokoulussa opetettu nämä velvollisuudet .jotkut eivät niitä välitä noudattaa.
Näille nuorille niitä ei välttämättä ole opetettu kun ei ole käyty sitä autokoulua tai kukaan vanhemmista ei ole opettanut.
Nuorilla monella olisi varmaan noudattaisi liikennesääntöjä jos ne tietäisivät, se vaatisi heiltä itseltään oma-aloitteellisuutta opetella ne.Koulutiellä on runsas m-autoliikenne. Tässä eräänä päivänä joku kölvi tuli koppimopolla mäkeä ylös, ja kun pongasi jalkakäytävällä pari vastaantulevaa tyttöä, niin muitta mutkitta kurvasi kadun vasempaan reunaan, eli siis vastaantulevien kaistalle. EI NÄIN!
- Mese kalkkis
Olisihan se hienoa jos pirkkalassa tähän liikenne asiaan suhtauduttaisiin asianmukaisella vakavuudella ja näin päästäisiin etusivun lööppeihin.........
koppimopot ja muut liikenteessä sukkuloivat osaavat liikkua liikennesääntöjen mukaan. - Harrastukset
Kännykkä korvalla jutellaa takanajavalle ja rööki suussa.
- pyörällä päin mautoa
Eilen joku mopoautonaaras pankkiautomaatilla käydessään pysäköi suoraan jalkakäytävän ja pyörätien päälle. Ei näin!
- Mautonta
Muutama viikko sitten vanhankirkon parkkipaikalla oli iltaa viettämässä useampi mautoilija. Lähtivätpä siitä sitten porukalla kohti keskustaa 3 rinnan, eivätkä päästäneet ajamaan ohitse ja mautojen repsikat istuivat ikkunapielellä/ovenkarmilla siideritölkit kädessä ja näyttivät minulle keskisormea.
Mautoilijoilla kävi säkä kun saivat minut peräänsä tai uhrikseen,olen erittäin rauhallinen ihminen.
Mutta eniten minua huolestuttaa jos mautoilijat olisivat tavanneet tai valinneet uhrikseen yhden ystäväni joka pimahtaa pienemmästäkin.
Olis meinaan ollu sikojoessa koko sakki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi7910301Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827056Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267023Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j1016275Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066133Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa
Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh945807Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845208Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605153Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405078