Kiimainen humalainen kolli yritti näyttää

kollit kiinni

Posio. Posiolla Lapissa epäilty rattijuoppo ehti törmätä kahdesti saman talon seinään ennen kuin poliisi pysäytti hänen matkantekonsa juhannusaaton iltana. Törmäilyralli alkoi Posion torilta, missä parikymppinen nuori mies poltti kumia.

Nuorukaisen auto luisui nurmialueen yli, törmäsi ensin pihakeinuun ja sitten rivitalon seinään. Tehdessään lähtöä rivitalon pihalta kuljettaja törmäsi samaiseen taloon vielä toistamiseen.

Poliisi tavoitti miehen piakkoin, ja puhallustesti näytti 2,7 promillea. Siinä yhteydessä ajoneuvon matkustaja osoitti mieltään sen verran, että poliisi kirjasi rikosilmoituksen poliisin vastustamisesta.

http://www.hs.fi/kotimaa/Epäilty rattijuoppo törmäsi kahdesti samaan seinään/a1305576550647

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Stefu LOISTAVAA!

        Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
        Kotimaiset julkkisjuorut
        134
        1954
      2. Msisa on eronnut

        Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        28
        919
      3. Missä sinuun mies voisi

        näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
        Ikävä
        69
        863
      4. Venäläisiä keksintöjä?

        Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
        Maailman menoa
        259
        736
      5. Tiedän että on aika luovuttaa

        En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
        Ikävä
        64
        722
      6. Raviskalla tappo?

        Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
        Oulainen
        10
        704
      7. Katumuksesta

        Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
        Sinkut
        132
        678
      8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

        Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
        Ikävä
        26
        656
      9. Sun mies on mun

        Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
        Ikävä
        78
        656
      10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

        KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
        Maailman menoa
        204
        647
      Aihe