No ei varmaan. Kyllä se on eilisen kauniin ilman syytä :o))
Kun otollisissa olosuhteissa saunomisessakin meni yli 2 tuntia, syömisessä toiset 2 tuntia, ja näiden kohokohtien valmistelussa vastaavat tuntimäärät, niin kahvitteluun ei enää jäänytkään aikaa ...
Mutta kivaa oli. Juhannus on yhtä juhlaa :D
http://www.youtube.com/watch?v=FfFL4XGPHHY&feature=related
Kahvistako krapula??
18
71
Vastaukset
- ihan turhaa
kotkotusta moinen!
- kah'ville
Joo,, mutta kuunteleppas hyväkuntoisen sydänääniä, ei ole mitään kotkotusta :))
http://www.youtube.com/watch?v=AKc1Hjjz1Ys
- kah'ville
Aamujen aamua kaikille!
Kyllä juhlan jälkeen on niin jalo ja avara mieli, tunnetko samoin?? ;-))
http://www.youtube.com/watch?v=XT1u6LF8Mao- Kalujuhlakalu
Juhlan jälkeen ?
Synttärit, häät, kihlajaiset - hautajaistenko jälkeen ? - kah'ville
Kalujuhlakalu kirjoitti:
Juhlan jälkeen ?
Synttärit, häät, kihlajaiset - hautajaistenko jälkeen ?Ei mitään riittiä tarvita ollakseen juhlaa :/ Juhannuksessa juhlamieli riittää minulle :))
http://www.youtube.com/watch?v=RZ2BILoT7IM&feature=results_main&playnext=1&list=PLDA3399F1926642A8
- ingaliina
Mä ainakin nautin Juhannusaattona.Olin kotoa muualla ja järvellä pomppuongella ;)
Varmaankin monen mielestä tylsää;)Ihan tyyni järvi ja keskiyön aurinko.Siellä mieli lepää:)
http://youtu.be/zj7yqTqjCAM- ?
Saitkos kalaa????
- ingaliina
? kirjoitti:
Saitkos kalaa????
No en saanut kuin kaksi ahventa mutta kovasti nyki:))Tärkeintä oli se tunnelma värvellä:)Sieltä näki monta kokkoa kun ihmiset polttivat rannalla.
- Anti-Ahvene.
ingaliina kirjoitti:
No en saanut kuin kaksi ahventa mutta kovasti nyki:))Tärkeintä oli se tunnelma värvellä:)Sieltä näki monta kokkoa kun ihmiset polttivat rannalla.
Sitähän on melkein saanut, vonkaleen, kun nykii :)
- ingaliina
Anti-Ahvene. kirjoitti:
Sitähän on melkein saanut, vonkaleen, kun nykii :)
Niin,ja onhan se jännää kun koho väliin katoaa veden alle:)Särjet taisivat leikkiä:))
Kyllä vain tuntuu siltä kuin olisi saanut jotain ;)) - Anti-Ahvene.
ingaliina kirjoitti:
Niin,ja onhan se jännää kun koho väliin katoaa veden alle:)Särjet taisivat leikkiä:))
Kyllä vain tuntuu siltä kuin olisi saanut jotain ;))Koho kohta kun koho hyppii jos sassiin hyppii, se vain lupailee:)
Mutta kun painuu umpisukkeluun niin jo tietää saaneensa jonkinlaisen sintin tai jopa vonkaleen:))) - kah'ville
Joo,, meillä oli vaan katiska järvessä ja keskiyön hämärä järven päällä.
No olihan siellä katiskassa 4 sinttiä,, kissa niistä olis saanut mahtavan aterian, kun ei ole kissaa niin laskettiin järveen kasvamaan :))
Toi pomppuonkiminen kuulostaa mielenkiintoiselta, mikä siinä pomppelehtii ;-)) - TeleSckobe
kah'ville kirjoitti:
Joo,, meillä oli vaan katiska järvessä ja keskiyön hämärä järven päällä.
No olihan siellä katiskassa 4 sinttiä,, kissa niistä olis saanut mahtavan aterian, kun ei ole kissaa niin laskettiin järveen kasvamaan :))
Toi pomppuonkiminen kuulostaa mielenkiintoiselta, mikä siinä pomppelehtii ;-))Taikasana on kohokohta joka pomppii. Kohollaan katsos.....
- ingaliina
Anti-Ahvene. kirjoitti:
Koho kohta kun koho hyppii jos sassiin hyppii, se vain lupailee:)
Mutta kun painuu umpisukkeluun niin jo tietää saaneensa jonkinlaisen sintin tai jopa vonkaleen:)))Kyllä sen helposti tunnistaa ,onko sintti vai vonkale ;))
Olihan mulla virvelikin mukana mutta jotenkin oli mukavampaa tuijotella pomppuonkea ja nauttia luonnon rauhasta :))
- ingaliina
kah´ville se pomppuonki on mato-onki;)Se pomppii ja sukeltaa väliin veden alle kun kala yrittää saada madon suuhun ja nykii kovasti:)Kyllä sie tiedät.
- Se onki se.
Niin ei se vetäise heti koko onkea vaan pompottaa kohoa aikansa ja saattaa tarttua koukkuun. Sormikoukku se ei ole. Mato voi olla vikkelä ja heilahdella.
- kah'ville
No niin ositain päättelinkin. Vaan tiedä teidän yöttömän yön taikakaluista, kulttuurinne ei ole minulle kovin tuttua :o)
Nyt minulla on selkeä kuva järvellä lipuvasta venhosta, jossa mamma istuu tyvenä keppi kädessä,, ja järvessä voin nähdä kaarnasta veistetyn kohon leikkivän vedessä ;-D
- annikoo..
Kahvistako krapula...yksi ystäväni sanoi että kuitenkin hänelle tulee taas kauhea kankkunen juhannusjuhlista...hämmästelin ..ethän sinä edes käytä alkoholia...hän siihen että silti tulee kun katselee muita ja valvoo....Kivaahan se on välillä juhlia ja ottaa rennosti....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17012945
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1545458Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454810Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493689Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392798Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1211969Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1121715Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3661638Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1081538Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361481