Näin tässä noin parivuotta sitten tällaisen unen: Olin kokousteltassa (kaikki varmaan tietää miltä se näyttää) Ja siellä oli kolme paksua tukipilaria, mutta sitten alkoi myrskyämään, ihmiset juoksivat yhtä miestä lukuun ottamatta pois teltasta. Tukipilarit kaatuivat. telttaan jäänyt mies näytti olevan tajuton. Myrskyn jälkeen teltassa saarnannut pappi tuli hakemaan Raamattuaan, ja teltassa oleva mies istui paikallaan. Pappi juoksi ulos teltasa pelästyneen oloisena. Papin lähdettyä teltassa oleva mies aukaisi silmänsä ja joku ampui tätä kolme kertaa molempiin käsiin ja selkään. Luotien tekemistä rei'istä tuli ulos kolme käärmettä ja uni loppui siihen. Onko tämä vaan oman alitajunnan tuotetta vai voiko tämä tarkoittaa jotain? Tiedän että tämä saattoi kuulostaa tyhmältä kysyä että tarkoittiko uni jotain mutta kun se on minua siitä asti kun sen näin, vaivannut.
unia.
8
113
Vastaukset
- ensiksi tulee
mieleen että helposti keksit koko unen lainkaan sitä näkemättä koskaan.
- toiseksin vastaa
tähän: "Rakastatko totuutta ja oletko lakannut valheista näitä esittäessäsi?"
- Kolmanneksi tuo
esille suhteesi Jeesukseen? Kuka Jeesus on sinulle?
- 23e4rg
Mitä jos työntäisit sen Jeesuksesi sinne minne päivä ei paista?
- Neljänneksi uskon
että sinun tulee tehdä parannus Jeesuksen opetuksen mukaan!
- zsdxcfgvnhjkml,öä.-'
Ensimmäiseksi, ei en keksinyt unta vaan näin sen. Älä ole liian skeptinen. Mikä estäisi mieleni tuottamasta tuollaista unta ellei se sitten jotain tarkoita jota juuri kysyin aloituksessani. Ja kyllä, uskon Jeesukseen Kristukseen, Vapahtajaan, Jumalan Poikaan. Parannuksen olen tehnyt, lapsesta asti olen ollut uskossa mutta nyt viime aikoina usko on kasvanut ja vahvistunut.
Joskos nyt niitä asiallisia vastauksia?:)- KTS (Ei kirj.)
Tuo on ihan tyypillinen alitajunnan työstämä muistiuni, joka koostuu elämässäsi kokemistasi aineksista, kuten kokousteltasta, papista, Raamatusta ja käärmesymbolista.
Niistä alitajunta keittelee kaikenlaista soppaa. - Telttahuone
Tulkitsen unesi niin, että Herran seurakunnan keskellä on ollut joku väärä opettaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996204
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv993082Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302902Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262145Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371091Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?911079Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311006- 48784